Liga rosyjska - 14. kolejka Premier League: FK Krasnodar - FK Orenburg 1-1 (1-1)

W meczu 14. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 27 października, drużyna Krasnodaru zremisowała z Orenburgiem 1-1 (1-1). Mecz na Stadionie FK Krasnodar obejrzało 30 638 widzów.

14. kolejka Rosja - Premier League
2019-10-27 17:00 | Stadion: Stadion FK Krasnodar | Widzów: 30638 | Arbiter: A. Matyunin
FK Krasnodar
FK Orenburg
1
1
Manuel Fernandes 43'
Đ. Despotović 32'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Krasnodaru wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Đorđe Despotović z drużyny gości. Była to 19. minuta starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Đorđe Despotović wywołał eksplozję radości wśród kibiców Orenburga, zdobywając bramkę w 32. minucie pojedynku. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 43. minucie bramkę wyrównującą zdobył Manuel Fernandes. Przy zdobyciu bramki pomagał Magomed-Shapi Suleymanov.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

Trener Krasnodaru postanowił zagrać agresywniej. W 64. minucie zmienił pomocnika Daniila Utkina i na pole gry wprowadził napastnika Marcusa Berga, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 69. minucie Filip Rogic został zmieniony przez Fiodora Czernycha.

W 71. minucie w zespole Krasnodaru doszło do zmiany. Ruslan Kambolov wszedł za Kristoffera Olssona. Na 10 minut przed zakończeniem starcia czerwoną kartkę obejrzał Marcus Berg, tym samym drużyna gospodarzy musiała końcówkę grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik. W 82. minucie w zespole Krasnodaru doszło do zmiany. Dmitri Stotskiy wszedł za Manuela Fernandesa.

Po chwili trener Orenburga postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu zastąpił zmęczonego Ricarda Alvesa. Na boisko wszedł Vadim Afonin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W drugiej połowie nie padły gole.

Sergey Terekhov
 43′ 82′ Manuel Henrique Tavares Fernandes
Georgi Zotov
71′ Kristoffer Olsson
Timur Ayupov
Tonny Emilio Trindade de Vilhena
Ricardo Alves Coelho da Silva90′
64′ Daniil Utkin
Michaił Siwakow
71′ Ruslan Kambolov
Vadim Afonin90′
Younes Namli
Fiodor Czernych69′
82′ Dmitri Stotskiy
Artem Kulishev
64′ 80′ Marcus Berg