Liga rosyjska - 14. kolejka Premier League: FK Chimki - Rubin Kazań 2-0 (0-0)

W spotkaniu 14. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 8 listopada, jedenastka Chimki wygrała z Rubinem 2-0 (0-0). Starcie odbyło się na Arena Khimki w Khimki.

D. Glushakov 69'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Rubinu wygrała aż pięć razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach jedenastka Rubinu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Między 27. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Chimki i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę drużyna Chimki rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dmitriego Tikhiego wszedł Władimir Djadjun.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Chimki w 48. minucie spotkania, gdy Reziuan Mirzov strzelił pierwszego gola. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Khvisze Kvaratskhelii, piłkarzowi Rubinu.

W 54. minucie Soltmurad Bakaev został zmieniony przez Denisa Makarova. W 56. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksandra Troshechkina z Chimki, a w 67. minucie Filipa Uremovicia z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Denis Głuszakow wywołał eksplozję radości wśród kibiców Chimki, zdobywając kolejną bramkę w 69. minucie meczu. W 70. minucie Ivan Ignatjev został zmieniony przez Kirilla Kosareva, a za Georgiego Zotova wszedł na boisko Aleksandr Zuev, co miało wzmocnić drużynę Rubinu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mohameda Konatégo na Arshaka Koryana oraz Aleksandra Troshechkina na Pawła Mogilewca.

Kibice Chimki nie mogli już doczekać się wprowadzenia Kamrana Alieva. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Reziuan Mirzov. W 90. minucie kartkę otrzymał Ilya Lantratov z Chimki. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Chimki doszło do zmiany. Islambek Kuat wszedł za Denisa Głuszakowa.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Rubin Kazań
90′ Ilya Lantratov
Yuri Dyupin
Egor Danilkin
Filip Uremović67′
40′ Aleksandr Filin
Silvije Begić27′
46′ Dmitri Tikhiy
Carl Starfelt
Kirill Bozhenov
Georgi Zotov83′
56′ 86′ Aleksandr Troshechkin
Oleg Szatow
Ilya Kukharchuk
Soltmurad Bakaev54′
 48′ 86′ Reziuan Mirzov
Khvicha Kvaratskhelia50′
 69′ 90′ Denis Głuszakow
Oliver Abildgaard
Brian Oladapo Idowu
In-Beom Hwang
41′ 74′ Mohamed Konaté
Denis Makarov54′
74′ Arshak Koryan
Aleksandr Zuev83′
90′ Islambek Kuat
Kirill Klimov
Danil Lipovoy
Kirill Kosarev70′
86′ Paweł Mogilewiec

Andrey Murnin

86′ Kamran Aliev

46′ Władimir Djadjun

Przewaga zespołu Rubinu w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Chimki, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Rubinu dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną więcej.

Jedenastka Chimki w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Rubinu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.