Liga rosyjska - 14. kolejka Premier League: CSKA Moskwa - FK Rostów nad Donem 2-0 (1-0)

8 listopada na VEB Arena w Moskwie odbył się pojedynek 14. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami CSKA i FK Rostów. Mecz zakończył się zwycięstwem CSKA 2-0. Na stadionie stawiło się 6 886 widzów.

14. kolejka Rosja - Premier League
2020-11-08 14:30 | Stadion: VEB Arena | Widzów: 6886 | Arbiter: Aleksey Matyunin
CSKA Moskwa
FK Rostów nad Donem
2
0
K. Kuchaev 20'
F. Chalov 74'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 52 spotkania jedenastka CSKA wygrała 27 razy i zanotowała 15 porażek oraz 10 remisów.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Baktiyor Zainutdinov zastąpił Wiktora Wasina.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CSKA w 20. minucie spotkania, gdy Konstantin Kuchaev strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Adolfo Gaich.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CSKA.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom CSKA: Wiktorowi Wasinowi w 59. i Alanowi Dżagojewowi w 60. minucie. W tej samej minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

Po chwili trener FK Rostów postanowił wzmocnić linię napadu i w 68. minucie zastąpił zmęczonego Pontusa Almqvista. Na boisko wszedł Vladimir Obukhov, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie w zespole FK Rostów doszło do zmiany. Roman Tugariew wszedł za Romana Eremenkę.

Jedenastka FK Rostów ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 74. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Fedor Chalov. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Na 11 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie CSKA doszło do zmiany. Ilya Shkurin wszedł za Konstantina Kuchaeva. Chwilę później trener CSKA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 80. minucie na plac gry wszedł Kristijan Bistrović, a murawę opuścił Alan Dżagojew. W 90. minucie kartkę otrzymał Kristijan Bistrović z zespołu gospodarzy.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Maksim Osipenko
9′ Baktiyor Zainutdinov
Nikolay Poyarkov83′
60′ 80′ Alan Dżagojew
Roman Eremenko 60′ (k.) 68′
 20′ 79′ Konstantin Kuchaev
Armin Gigovic
63′ Arnór Sigurdsson
Kento Hashimoto90′
Ivan Oblyakov
Dmitri Poloz83′
Nikola Vlašić
Danil Glebov
62′ Adolfo Julián Gaich
Pontus Almqvist68′
Vladislav Torop
Egor Baburin
Vadim Karpov
Maksim Rudakov
9′ 59′ Wiktor Wasin
Haitam Aleesami83′
80′ 90′ Kristijan Bistrović
Aleksandr Gapechkin
62′  74′ Fedor Chalov
Danila Sukhomlinov90′
63′ Chidera Ejuke
Roman Tugariew68′
79′ Ilya Shkurin
Vladimir Obukhov68′

David Tosevski83′

Arbiter nie ukarał zawodników FK Rostów żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników.