Liga rosyjska - 14. kolejka Premier League: CSKA Moskwa - Dynamo Moskwa 0-1 (0-0)

27 października na VEB Arena w Moskwie odbyło się starcie 14. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami CSKA i Dynama Moskwa. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Dynama Moskwa 1-0. Na stadionie zasiadło 20 019 widzów.

C. N'Jie 85'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie kartką został ukarany Jaka Bijol, piłkarz CSKA.

W 22. minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, jednak Nikola Vlašić nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystał zespół CSKA. W 29. minucie kartkę obejrzał Roman Neustaedter z Dynama Moskwa. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie arbiter ukarał kartką Charles'a Kaborégo, zawodnika gości. W 59. minucie Ilzat Akhmetov zastąpił Arnóra Sigurdssona.

Niedługo później trener CSKA postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 76. minucie zastąpił zmęczonego Kristijana Bistrovicia. Na boisko wszedł Konstantin Kuchaev, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Trener Dynama Moskwa postanowił zagrać agresywniej. W 80. minucie zmienił pomocnika Sebastiana Szymańskiego i na pole gry wprowadził napastnika Clintona N'Jie. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie. Na osiem minut przed zakończeniem spotkania w zespole CSKA doszło do zmiany. Zvonimir Šarlija wszedł za Vadima Karpova.

Jedyną bramkę meczu dla Dynama Moskwa zdobył Clinton N'Jie w 85. minucie. Asystę zanotował Roman Neustaedter.

W 88. minucie sędzia przyznał kartkę Sylvesterowi Igbounowi z jedenastki gości.

Zaurbek Pliev
82′ Vadim Karpov
Konstantin Rausch
22′ (k.) Nikola Vlašić
Vladimir Rykov
59′ Ilzat Akhmetov
Charles Kaboré58′ 65′
9′ Jaka Bijol
Roman Neustaedter29′
76′ Kristijan Bistrović
Vyacheslav Grulev
82′ Zvonimir Šarlija
Oscar Hiljemark68′
76′ Konstantin Kuchaev
Artur Jusupow65′
Lucas Santos da Silva
Miguel Filipe Nunes Cardoso
59′ Arnór Sigurdsson