Liga rosyjska - 13. kolejka Premier League: FK Ufa - CSKA Moskwa 1-1 (0-1)

20 października na Stadionie Neftyanik odbył się pojedynek 13. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Ufa i CSKA. Mecz zakończył się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 11 282 widzów.

13. kolejka Rosja - Premier League
2019-10-20 13:00 | Stadion: Stadion Neftyanik | Widzów: 11282 | Arbiter: N. Voloshin
FK Ufa
CSKA Moskwa
1
1
V. Krotov 83'
I. Akhmetov 26'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CSKA w 26. minucie spotkania, gdy Ilzat Akhmetov zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Nikola Vlašić.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Denis Terentyev z zespołu gospodarzy. Była to 41. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny CSKA.

W 61. minucie za Andrésa Vombergara wszedł Vyacheslav Krotov. Chwilę później trener CSKA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Jaka Bijol, a murawę opuścił Fedor Chalov.

W 66. minucie kartkę otrzymał Daniil Fomin z Ufa. W 68. minucie Denis Terentyev został zmieniony przez Danila Krugovoiego, a za Oliviera Thilla wszedł na boisko Artem Golubev, co miało wzmocnić jedenastkę Ufa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ilzata Akhmetova na Kristijana Bistrovicia.

Mimo że drużyna Ufa nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 76 ataków oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Vyacheslav Krotov. Przy zdobyciu bramki asystował Jemal Tabidze.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Vadim Karpov
41′ 68′ Denis Terentjev
Arnór Sigurdsson
74′ Olivier Thill
Ilzat Akhmetov  26′ 78′
Cătălin Carp
Konstantin Kuchaev
66′ Daniil Fomin
Ivan Oblyakov
61′ Andrés Vombergar
Cedric Kuame Gogoua
68′ Danil Krugovoy
Lucas Santos da Silva
74′ Artem Golubev
Takuma Nishimura
Nikolay Giorgobiani

Andrey Kozlov

61′  83′ Vyacheslav Krotov

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter nie ukarał zawodników CSKA żadną kartką, natomiast piłkarzom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół CSKA w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników.