Liga rosyjska - 13. kolejka Premier League: FK Orenburg - Krylja Sowietow Samara 0-1 (0-1)

20 października na Otkrytiye Arena w Moskwie odbył się pojedynek 13. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Orenburga i Krylja Sowietow. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Krylja Sowietow 1-0. Na stadionie zasiadło 4 311 widzów.

13. kolejka Rosja - Premier League
2019-10-20 10:30 | Stadion: Stadion Gazovik | Widzów: 4311 | Arbiter: V. Kazartsev
FK Orenburg
Krylja Sowietow Samara
0
1
P. Anton 18'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 starć drużyna Krylja Sowietow wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Jedyną bramkę meczu zdobył Paul Anton dla zespołu Krylja Sowietow. Bramka padła w tej samej minucie.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maksyma Kannunikowa z Krylja Sowietow, a w 45. minucie Filipa Rogica z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Krylja Sowietow.

W 56. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ricarda Alvesa z Orenburga, a w 63. minucie Paula Antona z drużyny przeciwnej. W 71. minucie Paul Anton został zastąpiony przez Dmitrego Kabutova.

W 76. minucie Filip Rogic został zmieniony przez Artyoma Kulisheva, co miało wzmocnić zespół Orenburga. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Antona Zinkovskiego na Egora Golenkova. W 89. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Siergiejowi Ryżykowowi z drużyny Krylja Sowietow. W tej samej minucie trener Orenburga postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Joel Fameyeh, a murawę opuścił Vitaliy Shakhov.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Timur Ayupov, piłkarz Orenburga. W tej samej minucie czerwoną kartkę obejrzał Aleksandr Anjukow, tym samym zespół Krylja Sowietow musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Dwie minuty później w drużynie Krylja Sowietow doszło do zmiany. Artem Timofeev wszedł za Aleksandra Soboleva.

Nikita Czernow
89′ Vitali Shakhov
Maksim Karpov
Sergey Terekhov
Paul Viorel Anton  18′ 63′ 71′
90′ Timur Ayupov
Alexandru Gatcan
56′ Ricardo Alves Coelho da Silva
Dmitrij Kombarow
Danijel Miškić
Srđan Mijailović
45′ 76′ Filip Rogic
Vladimir Poluyakhtov
76′ Artem Kulishev
Anton Terekhov
89′ Joel Fameyeh
Artem Timofeev90′
Artem Galadzhan
Egor Golenkov83′

Zespół Orenburga miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza Krylja Sowietow. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 11 celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Krylja Sowietow obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Drużyna Orenburga w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół Krylja Sowietow w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.