Liga rosyjska - 12. kolejka Premier League: Lokomotiw Moskwa - FK Rotor Wołgograd 1-2 (1-1)

24 października na RZD Arena w Moskwie odbyło się starcie 12. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Lokomotiwu i FK Rotor. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Rotor 2-1. Na stadionie zasiadło 4 300 widzów.

A. Ponce 57'

Przed meczem można było odgadnąć kto jest faworytem. Zespół FK Rotor plącze się na dole tabeli zajmując 16. miejsce, za to drużyna Lokomotiwu zajmując czwartą pozycję w rozgrywkach była zdecydowanym kandydatem do zwycięstwa.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 pojedynki zespół Lokomotiwu wygrał 12 razy i zanotował 10 porażek oraz dwa remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Po kwadransie gry sędzia ukarał żółtą kartką Grzegorza Krychowiaka, piłkarza Lokomotiwu.

W 19. minucie minucie arbiter wskazał na jedenasty metr, ale bramkarz wykazał się dobrą interwencją i obronił strzał Flamariona. Na szczęście wykonawca karnego zrehabilitował się dobijając piłkę i szczęśliwie zdobywając bramkę.

Zawodnicy gospodarzy odrobili straty jeszcze w pierwszej połowie. W 28. minucie Dmitri Rybchinskiy wyrównał wynik meczu.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 56. minucie Cedric Gogoua został zastąpiony przez Andrésa Poncego.

Trzeba było trochę poczekać, aby Andrés Ponce wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Rotor, zdobywając kolejną bramkę w 57. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Flamarion.

W 63. minucie Vitali Lisakovich został zmieniony przez Fiodora Smołowa, a za François Kamano wszedł na boisko Anton Miranchuk, co miało wzmocnić drużynę Lokomotiwu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kamila Mullina na Evgeniego Pesegova w 74. minucie. W 71. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Vedranowi Czorluce z Lokomotiwu. Trener FK Rotor wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Bekę Mikeltadzego. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Sergey Makarov.

Trener Lokomotiwu postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił pomocnika Daniila Kulikova i na pole gry wprowadził napastnika Zé Luísa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Lokomotiwu doszło do zmiany. Stanislav Magkeev wszedł za Dmitriego Rybchinskiego. W 83. minucie arbiter wskazał na wapno, jednak Anton Miranchuk nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W doliczonej piątej minucie pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Grzegorz Krychowiak osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 15. minucie. W doliczonej siódmej minucie starcia sędzia ukarał żółtymi kartkami Josipa Čondricia, Danila Stepanova, Bekę Mikeltadzego z zespołu gości. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Oleg Kozhemyakin
71′ Vedran Czorluka
Azat Bayryev
Murilo Cerqueira Paim
Solomon Kverkvelia
Maciej Rybus
Danil Stepanov90′
74′ Daniil Kulikov
Cedric Kuame Gogoua56′
 28′ 74′ Dmitri Rybchinskiy
Flamarion Jovino Filho  19′ 19′ (k.)
63′ François Kamano
Zuriko Davitashvili
15′ 90′ Grzegorz Krychowiak
Sergey Makarov74′
63′ Vitali Lisakovich
Nikolay Kipiani
74′ Stanislav Magkeev
Sergey Serchenkov
63′ 83′ (k.) Anton Miranczuk
Beka Mikeltadze74′ 90′
Maksim Mukhin
Andrés Fabián Ponce Núñez56′  57′
Nikolay Titkov

74′ José Luís Mendes Andrade

63′ Fiodor Smołow

Przewaga drużyny Lokomotiwu w posiadaniu piłki była ogromna (76 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast zespół FK Rotor w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.