Liga rosyjska - 12. kolejka Premier League: FK Rostów nad Donem - FK Chimki 0-2 (0-0)

25 października na Rostov Arena w Rostowie nad Donem odbył się pojedynek 12. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami FK Rostów i Chimki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Chimki 2-0. Na stadionie zasiadło 10 879 widzów.

12. kolejka Rosja - Premier League
2020-10-25 14:30 | Stadion: Rostov Arena | Widzów: 10879 | Arbiter: Vasili Kazartsev
FK Rostów nad Donem
FK Chimki
0
2
R. Mirzov 90'
B. Idowu 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół FK Rostów wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 22. a 42. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na drugą połowę zespół FK Rostów wyszedł w zmienionym składzie, za Vladimira Obukhova, Danila Glebova, Denisa Terentjeva weszli Khoren Bayramyan, Roman Tugariew, Nikolay Poyarkov. W 58. minucie w drużynie Chimki doszło do zmiany. Ilya Kukharchuk wszedł za Aleksandra Dolgova.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Roman Eremenko osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 26. minucie. W 73. minucie żółtą kartkę obejrzał Dmitri Tikhiy z zespołu gości. W 76. minucie za Aleksandra Troshechkina wszedł Paweł Mogilewiec.

W 83. minucie Mohamed Konaté został zmieniony przez Władimira Djadjuna, co miało wzmocnić drużynę Chimki. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pawła Mamajewa na Armina Gigovica oraz Dmitriego Poloza na Pontusa Almqvista. Na trzy minuty przed zakończeniem starcia żółtą kartkę dostał Evgeni Gapon, zawodnik gości.

Bramkarz FK Rostów wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku aż dziewięć razy, ale nie zachował czystego konta. W doliczonej pierwszej minucie starcia bramkę zdobył Reziuan Mirzov.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Chimki w 90. minucie spotkania, gdy Brian Idowu zdobył drugą bramkę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 0-2.

Egor Danilkin
46′ Denis Terentjev
Kirill Bozhenov
26′ 71′ Roman Eremenko
Aleksandr Troshechkin76′
83′ Paweł Mamajew
Aleksandr Dolgov58′
Kento Hashimoto
Reziuan Mirzov  90′ 22′
85′ Dmitri Poloz
Denis Głuszakow
46′ Danil Glebov
Brian Oladapo Idowu  90′
42′ 46′ Vladimir Obukhov
Arseni Logashov
46′ Nikolay Poyarkov
Mikhail Tikhonov
46′ Khoren Bayramyan
Islambek Kuat
83′ Armin Gigovic
Ilya Kukharchuk58′
Danila Sukhomlinov
Danil Lipovoy
46′ Roman Tugariew
Paweł Mogilewiec76′
85′ Pontus Almqvist
Andrey Murnin
Artur Sokhiev
Kamran Aliev
David Tosevski
Władimir Djadjun83′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki zawodnikom FK Rostów w pierwszej połowie, a w drugiej jedną czerwoną. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał pięciu zmian. Natomiast drużyna Chimki w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.