Liga rosyjska - 12. kolejka Premier League: FK Krasnodar - Spartak Moskwa 1-3 (0-2)

W starciu 12. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 24 października, zespół Krasnodaru przegrał ze Spartakiem 1-3 (0-2). Mecz na Stadionie FK Krasnodar obejrzało 10 554 widzów.

12. kolejka Rosja - Premier League
2020-10-24 18:00 | Stadion: Stadion FK Krasnodar | Widzów: 10554 | Arbiter: Vladislav Bezborodov
J. Larsson 81'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 meczów drużyna Krasnodaru wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo aż 11 razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Spartaka nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 13. minucie bramkę zdobył Ezequiel Ponce. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie sześć zdobytych bramek. Asystę zaliczył Jordan Larsson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Spartaka w 33. minucie spotkania, gdy Victor Moses strzelił drugiego gola. Przy zdobyciu bramki asystował Ezequiel Ponce.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Krasnodaru wyszedł w zmienionym składzie, za Eduarda Spertsyana wszedł Daniil Utkin. W 48. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Georgiego Dzhikiyę ze Spartaka, a w 52. minucie Tonnego Trindadego z drużyny przeciwnej.

W 57. minucie Magomed-Shapi Suleymanov zastąpił Leona Sabuę.

Trzeba było trochę poczekać, aby Leon Sabua wywołał eksplozję radości wśród kibiców Krasnodaru, zdobywając bramkę w 58. minucie meczu. Asystę przy golu zanotował Tonny Trindade.

W 63. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksandra Martynowicza z Krasnodaru, a w 64. minucie Pavela Maslova z drużyny przeciwnej. Na murawie, jak to często zdarzało się Spartakowi w tym sezonie, pojawił się Andriej Jeszczenko, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 67. minucie Victora Mosesa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 74. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Igorowi Smolnikowowi z Krasnodaru.

Piłkarze Spartaka odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku zmusił do kapitulacji bramkarza Jordan Larsson. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Bramka padła po podaniu Aleksandra Kokorina.

W 83. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Naila Umyarova, piłkarza Spartaka. Trener Krasnodaru wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksa Matsukatova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Tonny Trindade. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Aleksandr Martynowicz osłabiając drużynę Krasnodaru. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 63. minucie.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Spartaka doszło do zmiany. Dmitri Markitesov wszedł za Pavela Maslova. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Aleksandr Maksimenko
74′ Igor Smolnikow
Pavel Maslov64′ 90′
63′ 90′ Aleksandr Martynowicz
Victor Moses  33′ 67′
52′ 85′ Tonny Emilio Trindade de Vilhena
Ayrton Lucas Dantas de Medeiros
46′ Eduard Spertsyan
Roman Zobnin
57′ Magomed-Shapi Suleymanov
Ilya Gaponov72′
85′ Aleks Matsukatov
Andriej Jeszczenko67′
57′  58′ Leon Sabua
Ruslan Litvinov
46′ Daniil Utkin
Mikhail Ignatov

Dmitri Markitesov90′

Stepan Oganesyan

Nail Umyarov73′ 83′

Aleksander Kokorin68′

Piłkarze Krasnodaru dostali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół Krasnodaru w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.