Liga rosyjska - 12. kolejka FNL: FK Orenburg - Bałtika Kaliningrad 2-2 (1-0)

W meczu 12. kolejki rosyjskiej FNL, który rozegrany został 27 września, zespół Orenburga zremisował z Bałtiką 2-2 (1-0). Mecz na Stadionie Gazovik w Rostoshi obejrzało 603 widzów.

12. kolejka Rosja - FNL
2020-09-27 15:00 | Stadion: Stadion Gazovik | Widzów: 603 | Arbiter: V. Moskalev
Y. Kazaev 82'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków drużyna Orenburga wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 19. minucie Aleksandr Ektov został zastąpiony przez Renata Gojkovicia.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Orenburga w 19. minucie spotkania, gdy Žiga Škoflek strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Między 28. a 35. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Orenburga.

W 51. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Maksima Tishkina, piłkarza gości. Po godzinie gry w drużynie Orenburga doszło do zmiany. Aleksey Mironov wszedł za Kirilla Kaplenkę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Orenburga, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Denis Tkachuk.

Niedługo później Mikhail Markin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bałtiki, strzelając gola w 69. minucie meczu. W 70. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Mladenowi Kaszczelanowi z zespołu gości.

Chwilę później trener Orenburga postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Nikolay Prudnikov, a murawę opuścił Denis Tkachuk. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Orenburg: Židze Škoflek w 73. i Renatowi Gojkoviciowi w 75. minucie. Na 10 minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie Orenburga doszło do zmiany. Andrea Chukanov wszedł za Žigę Škofleka.

Zespół gospodarzy niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 13 minut, drużyna Bałtiki doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Yan Kazaev. W 85. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Andrey Kozlov osłabiając zespół gospodarzy. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 30. minucie.

Na trzy minuty przed zakończeniem starcia żółtą kartkę dostał Artem Meshchaninov, piłkarz Bałtiki. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-2.

Ivan Maklakov66′
28′ Islamzhan Nasyrov
Artem Meshchaninov87′
Michaił Siwakow
Maksim Tishkin51′
35′ Timur Ayupov
Ilnur Alshin
19′ Aleksandr Ektov
Alan Chochiev67′
61′ Kirill Kaplenko
Mladen Kaszczelan70′
 19′ 73′ 80′ Žiga Škoflek
Yan Kazaev  82′
 61′ 72′ Denis Tkachuk
Artem Makarchuk
Joel Fameyeh
Mikhail Markin  69′
30′ 85′ Andrey Kozlov
Tamerlan Musaev34′ 67′
Aleksey Kenyaykin
Maksim Borisko
19′ 75′ Renato Gojković
Dmitri Pletnev
61′ Aleksey Mironov
Alikhan Shavaev67′
Aleksey Skvortsov
Vitali Zhironkin
80′ Andrea Chukanov

72′ Nikolay Prudnikov

Artem Yusupov

Zawodnicy Orenburga dostali w meczu pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Zespół gospodarzy wymienił czterech graczy. Natomiast drużyna Bałtiki w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.