Liga rosyjska - 12. kolejka FNL: FK Irtysz Omsk - FK Fakel Voronezh 1-0 (1-0)

27 września na Stadionie Krasnaya Zvezda w Omsku odbyło się spotkanie 12. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Irtysz i FK Fakel. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FK Irtysz 1-0. Mecz obejrzało 900 widzów.

12. kolejka Rosja - FNL
2020-09-27 13:00 | Stadion: Stadion Krasnaya Zvezda | Widzów: 900 | Arbiter: P. Shadykhanov
FK Irtysz Omsk
FK Fakel Voronezh
1
0
A. Dashaev 13' (samob.)

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 13. minucie do własnej bramki trafił zawodnik FK Fakel Aslan Dashaev.

Między 33. a 43. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FK Irtysz i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Irtysz.

W 51. minucie kartką został ukarany Roman Akbashev, piłkarz gości. W 55. minucie David Arshakyan zastąpił Nikitę Zhustjeva.

W 67. minucie Artem Tretjakov został zmieniony przez Ruslana Gordienkę, co miało wzmocnić drużynę FK Irtysz. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Alekseya Solovjeva na Mikhaila Petruseva. Trener FK Fakel wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ilyę Mazurova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Andrey Nikitin. W 87. minucie Nikita Drozdov został zmieniony przez Andreya Razborova, co miało wzmocnić drużynę FK Fakel. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Artura Shleermakhera na Olega Tarabanova.

W samej końcówce starcia kartkę dostał Ruslan Gordienko z FK Irtysz. Chwilę później trener FK Irtysz postanowił skorzystać ze swojego jokera. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania na plac gry wszedł Evgeni Kuznetsov, a murawę opuścił Kirill Morozov. Dwie minuty później w zespole FK Irtysz doszło do zmiany. Andrius Rukas wszedł za Vadima Steklova.

Roman Akbashev51′
90′ Kirill Morozov
Nikita Drozdov87′
88′ Artur Shleermakher
Maksim Grigorjev
90′ Vadim Steklov
Vladislav Masternoy
33′ 55′ David Arshakyan
Andrey Nikitin43′ 80′
36′ 67′ Artem Tretjakov
Ilya Mazurov80′
90′ Andrius Rukas
Mikhail Petrusev72′
Ilya Buryukin
Roman Pukhov
90′ Evgeni Kuznetsov
Andrey Razborov87′
88′ Oleg Tarabanov

67′ 89′ Ruslan Gordienko

55′ Nikita Zhustjev

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej jedną. Piłkarze FK Fakel obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka FK Irtysz w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.