Liga rosyjska - 12. kolejka FNL: FK Alaniya-D - Tekstilshchik 3-1 (3-1)

27 września na Respublikanskiy stadion Spartak we Władykaukazu odbył się pojedynek 12. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Alaniya-D i Tekstilshchika. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Alaniya-D 3-1. Na stadionie stawiło się 1 790 widzów.

12. kolejka Rosja - FNL
2020-09-27 16:00 | Stadion: Respublikanskiy stadion Spartak | Widzów: 1790 | Arbiter: E. Kukulyak
A. Gubochkin 23'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Khetag Kochiev wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Alaniya-D , strzelając gola w czwartej minucie meczu.

W szóstej minucie kartkę otrzymał Alan Khabalov z FK Alaniya-D.

Piłkarze gości nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. W 23. minucie gola wyrównującego strzelił Aleksey Gubochkin.

Zawodnicy FK Alaniya-D szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 33. minucie Alan Khabalov dał prowadzenie swojemu zespołowi.

W 34. minucie sędzia ukarał kartką Khyzyra Appaeva, piłkarza Tekstilshchika.

Drużyna Tekstilshchika ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 40. minucie celnym strzałem popisał się Batraz Gurtsiev.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-1.

Drugą połowę jedenastka FK Alaniya-D rozpoczęła w zmienionym składzie, za Ruslana Suanova wszedł Islam Mashukov. Także drużyna Tekstilshchika rozpoczęła w zmienionym składzie, za Maksima Bachinskiego wszedł Aleksandr Ageev. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Tekstilshchik: Evgeniemu Marichevowi w 58. i Alekseyowi Gubochkinowi w 60. minucie.

W 62. minucie Batraz Gurtsiev zastąpił Vladimira Khubulova. Między 63. a 69. minutą, boisko opuścili piłkarze FK Alaniya-D: Alan Khabalov, Butta Magomedov, na ich miejsce weszli: Sergey Kramarenko, Alan Khugaev. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Evgeniego Maricheva, Vladimira Romanenki zajęli: Maksim Batov, Aleksandr Solodkov. W 64. minucie kartkę dostał Vladimir Romanenko, zawodnik gości.

Po chwili trener Tekstilshchika postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Ilya Moseychuk, a murawę opuścił Aleksey Goryushkin. A kibice FK Alaniya-D nie mogli już doczekać się wprowadzenia Alana Tsaraeva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić David Kobesov. W 80. minucie w drużynie Tekstilshchika doszło do zmiany. Valeri Alshanskiy wszedł za Maksima Sidorova.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter przyznał kartkę Maksimowi Batovowi z zespołu gości.

Aleksey Gubochkin  23′ 60′
 4′ Khetag Kochiev
Sergey Obivalin
 40′ 62′ Batraz Gurtsiev
Aleksey Goryushkin70′
 33′ 6′ 65′ Alan Khabalov
Evgeni Marichev58′ 63′
Khetag Khosonov
Adil Mukhametzyanov
75′ David Kobesov
Maksim Sidorov80′
Batradz Kokoev
Khyzyr Appaev34′
69′ Butta Magomedov
Maksim Bachinskiy46′
46′ Ruslan Suanov
Ilya Moseychuk70′
69′ Alan Khugaev
Aleksandr Solodkov67′
65′ Sergey Kramarenko
Vladislav Sysuev
75′ Alan Tsaraev
Aleksandr Ageev46′
62′ Vladimir Khubulov
Valeri Alshanskiy80′
Artur Maloyan

46′ Islam Mashukov

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Tekstilshchika przyznał pięć.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.