Liga rosyjska - 11. kolejka Premier League: Zenit Sankt Petersburg - FK Soczi 3-1 (2-0)

W starciu 11. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 17 października, drużyna Zenitu wygrała z Dinamem Sochi 3-1 (2-0). Mecz na Saint-Petersburg Stadium w Petersburgu obejrzało 21 231 widzów.

11. kolejka Rosja - Premier League
2020-10-17 13:00 | Stadion: Saint-Petersburg Stadium | Widzów: 21231 | Arbiter: Sergey Ivanov
K. Zaika 57'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Zenitu wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to zawodnicy Zenitu otworzyli wynik. W 16. minucie na listę strzelców wpisał się Vyacheslav Karavaev.

W 23. minucie kartką został ukarany Emanuel Mammana, piłkarz Dinama Sochi.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Zenitu, strzelając kolejnego gola. W 24. minucie wynik na 2-0 podwyższył Aleksander Jerokin. To już czwarte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zaliczył Douglas Santos.

W 33. minucie kartkę obejrzał Jarosław Rakicki z Zenitu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Zenitu rozpoczął w zmienionym składzie, za Danila Krugovoya wszedł Andrey Mostovoy. Na murawie, jak to często zdarzało się Dinamu Sochi w tym sezonie, pojawił się Ivan Miladinović, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Nikitę Burmistrova. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Na drugą połowę drużyna Dinama Sochi wyszła w zmienionym składzie, za Elmira Nabiullina wszedł Kirill Zaika.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 2-1 w 57. minucie strzelił Kirill Zaika. Przy zdobyciu bramki pomagał Artur Jusupow.

W 65. minucie Aleksander Jerokin został zastąpiony przez Wendla. Między 66. a 79. minutą, boisko opuścili piłkarze Zenitu: Sardar Azmoun, Wílmar Barrios, na ich miejsce weszli: Artjom Dziuba, Magomed Ozdojew. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Antona Zabolotnego, Christiana Noboa zajęli: Marko Dugandžić, Ibragim Tsallagov. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Kirill Zaika z jedenastki gości.

A trener Zenitu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alekseya Sutormina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Sebastián Driussi. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić trzeciego gola. W 82. minucie w zespole Dinama Sochi doszło do zmiany. Danil Prutsev wszedł za Joãozinha.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Douglas Santos. Asystę przy bramce zanotował Aleksey Sutormin.

Minutę później sędzia pokazał kartkę Arturowi Jusupowowi, zawodnikowi gości. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Sosłan Dżanajew
 16′ Vyacheslav Karavaev
Timofey Margasov
Dejan Lovren
Emanuel Mammana23′
33′ Jarosław Rakicki
Sergey Terekhov
 90′ Douglas dos Santos Justino de Melo
Elmir Nabiullin46′
 24′ 65′ Aleksander Jerokin
Miha Mevlja
46′ Danil Krugovoy
Nikita Burmistrov46′
69′ Wílmar Enrique Barrios Terán
Christian Noboa79′
79′ Sebastián Driussi
Artur Jusupow90′
66′ Sardar Azmoun
Kirill Zaika46′  57′ 73′
46′ Andrey Mostovoy
Anatoli Nemchenko
Leon Musaev
Danil Prutsev82′
69′ Magomed Ozdojew
Ibragim Tsallagov79′
79′ Aleksey Sutormin
Marko Dugandžić79′
65′ Marcus Wendel Valle da Silva
Aleksandr Rudenko
Jurij Żyrkow

66′ Artjom Dziuba

Daniil Shamkin

Drużyna Dinama Sochi zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.