Liga rosyjska - 11. kolejka FNL: Veles Moskva - SKA-Energia Chabarowsk 1-0 (0-0)

W spotkaniu 11. kolejki rosyjskiej FNL, które rozegrane zostało 23 września, zespół Velesu Moskva zwyciężył ze SKA-Energia 1-0 (0-0). Mecz na Stadionie Avangard w Domodedovo obejrzało 1 012 widzów.

11. kolejka Rosja - FNL
2020-09-23 18:00 | Stadion: Stadion Avangard | Widzów: 1012 | Arbiter: A. Chistyakov
Veles Moskva
SKA-Energia Chabarowsk
1
0
A. Maksimenko 71'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SKA-Energia: Hlibowi Grachovowi w 26. i Grigoriemu Trufanovowi w 31. minucie.

Między 51. a 63. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Velesu Moskva i jedną drużynie przeciwnej. W 66. minucie za Kirilla Rodionova wszedł Artem Maksimenko.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Velesu Moskva w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Artem Maksimenko.

Trenerzy obu zespołów postanowili odświeżyć składy w 72. minucie, w drużynie SKA-Energia za Evgheniego Oancei wszedł Vitali Gorulev, a w jedenastce Velesu Moskva Seyt-Daut Garakoev zmienił Bohdana Kovalenkę. Kibice Velesu Moskva nie mogli już doczekać się wprowadzenia Ilyę Stefanovicha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Said Aliev. W 77. minucie Daniil Ivankov został zmieniony przez Armana Kenesova, co miało wzmocnić zespół SKA-Energia. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Artura Galoyana na Nikitę Kirsanova.

Chwilę później trener SKA-Energia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Aleksandr Maksimenko, a murawę opuścił Grigori Trufanov. W 86. minucie w drużynie SKA-Energia doszło do zmiany. Kirill Bolshakov wszedł za Vladislava Nikiforova.

Kirill Suslov
56′ Aleksey Vakulich
Grigori Trufanov31′ 82′
Ruslan Fishchenko
Ramazan Gadzhimuradov
79′ Artur Galoyan
Daniil Ivankov77′
72′ Seyt-Daut Garakoev
Vladislav Nikiforov86′
Aleksandr Osipov
Evgheni Oancea72′
66′ Kirill Rodionov
Konstantin Bazelyuk
63′ 72′ Said Aliev
Vasili Ilik
79′ Nikita Kirsanov
Andrey Batyutin
72′ Bohdan Kovalenko
Vitali Gorulev72′
Nikita Makarov
Arman Kenesov77′
Aleksey Baev
Aleksandr Maksimenko82′
66′  71′ Artem Maksimenko

72′ Ilya Stefanovich

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Velesu Moskva, a zawodnikom SKA-Energia pokazał trzy.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.