Liga rosyjska - 11. kolejka FNL: Szynnik Jarosław - FK Chertanovo Moskva 1-1 (0-0)

23 września na Stadionie Shinnik w Jarosławiu odbyło się starcie 11. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Szynnika i FK Chertanovo. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Mecz obejrzało 850 widzów.

A. Nadolskiy 72'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą pięć razy. Drużyna Szynnika wygrała aż cztery razy, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między drugą a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom FK Chertanovo i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kibice Szynnika nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nikitę Goluba. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Nikita Dorofeev. Posunięcie trenera było słuszne. Nikitę Goluba zdobył dającą prowadzenie bramkę w 65. minucie spotkania. Na drugą połowę jedenastka Szynnika wyszła w zmienionym składzie, za Aleksandra Nosova wszedł Ivan Oleynikov.

W 49. minucie arbiter ukarał kartką Nikitę Pershina, piłkarza FK Chertanovo. W 59. minucie Artem Shchadin został zastąpiony przez Timura Pukhova. W tej samej minucie w drużynie Szynnika doszło do zmiany. Maksim Polyakov wszedł za Albeka Gongapsheva.

Trener FK Chertanovo postanowił zagrać agresywniej. W 61. minucie zmienił pomocnika Dmitriego Velikorodnego i na pole gry wprowadził napastnika Nikitę Suleymanova, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. W 62. minucie Ivan Oleynikov został zmieniony przez Evgeniego Nasedkina, co miało wzmocnić drużynę Szynnika. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ilyaję Molteninov na Dmitriego Molchanova.

Dopiero w drugiej połowie Nikita Golub wywołał eksplozję radości wśród kibiców Szynnika, strzelając gola w 65. minucie spotkania. W 66. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Aleksandra Nadolskiego z FK Chertanovo, a w 68. minucie Artema Samsonova z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 72. minucie Aleksandr Nadolskiy wyrównał wynik meczu.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Konstantin Lyakhov
29′ 59′ Artem Shchadin
Aleksandr Nadolskiy  72′ 66′
46′ Nikita Dorofeev
Dmitri Redkovich
46′ Aleksandr Nosov
Leonid Gerchikov
Dmitri Samoylov
Nikita Pershin49′ 76′
68′ Artem Samsonov
Egor Rudkovskiy80′
Vyacheslav Zinkov
Dmitri Velikorodny45′ 61′
59′ Albek Gongapshev
Ilya Molteninov2′ 65′
Maksim Matyusha
Aleksandr Radionov
Evgeni Strelov
Danila Molodnyakov84′
46′  65′ Nikita Golub
Garrik Levin
Igor Maslennikov
Daniil Tyumentsev76′
62′ Evgeni Nasedkin
Yuri Zavezen80′
46′ 62′ Ivan Oleynikov
Dmitri Molchanov65′
59′ Maksim Polyakov
Nikita Suleymanov61′
59′ Timur Pukhov

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gości w pierwszej połowie, w drugiej także dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.