Liga rosyjska - 11. kolejka FNL: Krylja Sowietow - Dinamo Briańsk 7-0 (4-0)

23 września na Samara Arena w Samarze odbyło się spotkanie 11. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Krylja Sowietow i Dinama Briańsk. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Krylja Sowietow 7-0. Starcie obejrzało 3 507 widzów.

E. Golenkov 81'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Krylja Sowietow w drugiej minucie spotkania, gdy Roman Ezhov strzelił pierwszego gola.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Krylja Sowietow, zdobywając kolejną bramkę. W 15. minucie wynik na 2-0 podwyższył Vladislav Sarveli.

W 18. minucie Nikita Czernow został zastąpiony przez Sergeya Bozhina.

Rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 28. minucie na listę strzelców wpisał się Ivan Sergeev.

W 34. minucie w drużynie Dinama Briańsk doszło do zmiany. Valeri Sorokin wszedł za Grigoriego Chirkina.

W 35. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Ivan Sergeev z Krylja Sowietow. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Alekseyowi Shebanovowi z Dinama Briańsk. Była to 44. minuta meczu.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę zespół Dinama Briańsk rozpoczął w zmienionym składzie, za Sergeya Karetnika, Alekseya Shebanova weszli Andrey Pazin, Aleksandr Tsiberkin.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padła kolejna bramka w tym spotkaniu. W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania Ivan Sergeev hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 5-0.

Trener Krylja Sowietow wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Egora Golenkova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ivan Sergeev. Posunięcie trenera było słuszne. Egora Golenkova zdobył kolejną bramkę w 81. minucie spotkania.

Trzeba było trochę poczekać, aby Maksim Vityugov wywołał eksplozję radości wśród kibiców Krylja Sowietow, strzelając kolejnego gola w 76. minucie pojedynku.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Krylja Sowietow w 81. minucie spotkania, gdy Egor Golenkov zdobył siódmą bramkę. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 89. minucie kartką został ukarany Valeri Sorokin, zawodnik Dinama Briańsk. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 7-0.

Aleksey Kuznetsov
18′ Nikita Czernow
Aleksandr Kryuchkov
Aleksandr Soldatenkov
Danil Luppa
Mehdi Zeffane
Daniil Agureev
 2′ 57′ Roman Ezhov
Pavel Baranov
Alexandru Gatcan
Grigori Chirkin34′
51′ Radu Ginsari
Vladislav Drogunov
Yuri Gorshkov
Sergey Karetnik46′
Anton Zinkovskiy
Nikolay Maraev61′
 15′ 66′ Vladislav Sarveli
Dmitri Pikatov
 28′, 35′, 47′ 50′ Ivan Sergeev
Aleksey Shebanov44′ 46′
Ivan Lomaev
Denis Vambolt
Bogdan Ovsyannikov
Valeri Sorokin34′ 89′
18′ Sergey Bozhin
Aleksandr Novikov61′
57′ Vladimir Poluyakhtov
Andrey Pazin46′
Dmitri Kabutov
Aleksandr Tsiberkin46′
51′  76′ Maksim Vityugov

Denis Yakuba

50′  81′ Egor Golenkov

66′ Dmitri Tsypchenko

Sędzia nie ukarał piłkarzy Krylja Sowietow żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Zespół Krylja Sowietow wymienił pięciu graczy. Natomiast drużyna gości wymieniła czterech graczy.