Liga rosyjska - 11. kolejka FNL: FK Neftekhimik - Tekstilshchik 4-0 (1-0)

23 września na Stadionie Neftekhimik w Niżniekamsku odbył się mecz 11. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Neftekhimik i Tekstilshchika. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Neftekhimik 4-0. Na stadionie zasiadło 690 widzów.

11. kolejka Rosja - FNL
2020-09-23 17:00 | Stadion: Stadion Neftekhimik | Widzów: 690 | Arbiter: D. Streltsov
I. Kubyshkin 72'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie arbiter pokazał kartkę Danilowi Klenkinowi, piłkarzowi FK Neftekhimik.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FK Neftekhimik w końcu przyniosły efekt bramkowy. Po pół godzinie gry na listę strzelców wpisał się Ilya Agapov.

W 41. minucie kartkę dostał Maksim Batov z jedenastki gości. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FK Neftekhimik.

Na drugą połowę jedenastka FK Neftekhimik wyszła w zmienionym składzie, za Mikhaila Yakovleva, Artema Kotika weszli Ilya Kubyshkin, Merabi Uridia. Także w drużynie Tekstilshchika w czasie przerwy zaszły zmiany, za Vladimira Romanenkę wszedł Evgeni Popov.

Jedenastka Tekstilshchika ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Danil Klenkin.

W 55. minucie kartką został ukarany Aleksandr Solodkov, zawodnik gości. W tej samej minucie Vladislav Sysuev został zastąpiony przez Evgeniego Maricheva. W 56. minucie w jedenastce Tekstilshchika doszło do zmiany. Maksim Sidorov wszedł za Ilyaję Moseychuka.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Neftekhimik w 61. minucie spotkania, gdy Merabi Uridia zdobył trzecią bramkę. Kibice FK Neftekhimik nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aleksandra Yushina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Ilya Petrov. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kolejną bramkę.

W 71. minucie w jedenastce FK Neftekhimik doszło do zmiany. Andrey Semenov wszedł za Alana Lelyukaeva.

Niedługo później Ilya Kubyshkin wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Neftekhimik, strzelając kolejnego gola w 72. minucie spotkania. W 73. minucie Evgeni Popov został zmieniony przez Aleksandra Shlenkina, a za Maksima Bachinskiego wszedł na boisko Valeri Alshanskiy, co miało wzmocnić drużynę Tekstilshchika. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pavela Shadrina na Bobira Davlatova.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku kartkę otrzymał Merabi Uridia z FK Neftekhimik. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4-0.

Aleksey Smirnov
 31′ Ilya Agapov
Denis Fomin
71′ Alan Lelyukaev
Aleksey Gubochkin
Lev Potapov
Maksim Batov41′
Vagiz Galiulin
Aleksey Goryushkin
 54′ 5′ Danil Klenkin
Ilya Moseychuk56′
64′ Ilya Petrov
Aleksandr Solodkov55′
76′ Pavel Shadrin
Vladislav Sysuev55′
Marat Sitdikov
Aleksandr Ageev
46′ Mikhail Yakovlev
Maksim Bachinskiy74′
46′ Artem Kotik
Evgeni Marichev55′
71′ Andrey Semenov
Adil Mukhametzyanov
76′ Bobir Davlatov
Evgeni Popov46′ 73′
46′  72′ Ilya Kubyshkin
Maksim Sidorov56′
Vladimir Osipov
Valeri Alshanskiy74′
46′  61′ 85′ Merabi Uridia
Aleksandr Shlenkin73′
64′ Aleksandr Yushin

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Tekstilshchika obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.