Liga rosyjska - 11. kolejka FNL: Bałtika - FK Chayka Peschanokopskoye 0-1 (0-0)

23 września na Stadionie Kaliningrad w Kaliningradzie odbyło się spotkanie 11. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Bałtiki i FK Chayka Peschanokopskoye. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Chayka Peschanokopskoye 1-0. Pojedynek obejrzało 3 874 widzów.

11. kolejka Rosja - FNL
2020-09-23 19:00 | Stadion: Stadion Kaliningrad | Widzów: 3874 | Arbiter: S. Kulikov
Bałtika Kaliningrad
FK Chayka Peschanokopskoye
0
1
L. Goglichidze 84'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół FK Chayka Peschanokopskoye wygrał dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Asłan Dudiew został zmieniony przez Ivana Maklakova.

W 18. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Petra Volodkina z FK Chayka Peschanokopskoye, a w 20. minucie Maksima Tishkina z drużyny przeciwnej. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie Maksim Kuzmin został zmieniony przez Alikhana Shavaeva, co miało wzmocnić drużynę Bałtiki . Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maksima Palienko na Vladislava Kulika w 66. minucie. W 53. minucie sędzia pokazał kartkę Leo Goglichidzemu z FK Chayka Peschanokopskoye.

Niedługo później trener Bałtiki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Alan Chochiev, a murawę opuścił Mikhail Markin. A kibice FK Chayka Peschanokopskoye nie mogli już doczekać się wprowadzenia Nikitę Glushkova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Petr Volodkin. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W 82. minucie w drużynie FK Chayka Peschanokopskoye doszło do zmiany. Ramazan Orazov wszedł za Aleksandra Khokhlacheva.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił Leo Goglichidze dla zespołu FK Chayka Peschanokopskoye. Bramka padła w tej samej minucie. Od 85. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Khokhlachev
90′ Evgeni Latyshonok
Mikhail Filippov
6′ Asłan Dudiew
Ali Gadzhibekov
Artem Meshchaninov
Leo Goglichidze  84′ 53′
20′ Maksim Tishkin
Vasili Aleynikov
46′ Maksim Kuzmin
Maksim Palienko66′
Artem Makarchuk
Konstantin Savichev87′
72′ Mikhail Markin
Denis Tumasyan
6′ Ivan Maklakov
Maksim Vasiljev
Nailson Fernando Medeiros
Evgeni Degtyarev
72′ Alan Chochiev
Igor Leontjev89′
46′ Alikhan Shavaev
Ramazan Orazov82′ 85′
Vitali Zhironkin
Ilya Belous

Przewaga jedenastki Bałtiki w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu piłkarzy gości. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i cztery w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Bałtiki obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka Bałtiki wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił pięciu graczy.