Liga rosyjska - 10. kolejka Premier League: Ural Jekaterynburg - CSKA Moskwa 0-2 (0-0)

3 października na Ekaterinburg Arena w Jekaterynburgu odbyło się starcie 10. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Uralu i CSKA. Mecz zakończył się zwycięstwem CSKA 2-0. Spotkanie obejrzało 15 102 widzów.

10. kolejka Rosja - Premier League
2020-10-03 15:30 | Stadion: Ekaterinburg Arena | Widzów: 15102 | Arbiter: Stanislav Vasiljev
Ural Jekaterynburg
CSKA Moskwa
0
2
B. Zainutdinov 52'
K. Maradishvili 56'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Zespół CSKA wygrał aż 16 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko trzy.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Romanowi Emelianowowi z zespołu gospodarzy. Była to 40. minuta pojedynku.

W 49. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Hördur Björgvin osłabiając tym samym drużynę CSKA.

Dopiero w drugiej połowie Baktiyor Zainutdinov wywołał eksplozję radości wśród kibiców CSKA, strzelając gola w 52. minucie spotkania. W 53. minucie Fedor Chalov został zastąpiony przez Wiktora Wasina.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna CSKA, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Konstantin Maradishvili. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Nikola Vlašić.

W 62. minucie w zespole Uralu doszło do zmiany. Aleksey Evseev wszedł za Romana Emelianowa. Między 72. a 81. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku w drużynie CSKA doszło do zmiany. Arnór Sigurdsson wszedł za Nikolę Vlašicia.

Po chwili trener Uralu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu zastąpił zmęczonego Andreya Egorycheva. Na boisko wszedł Artem Shabolin, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze CSKA: Chidera Ejuke, Alan Dżagojew, a na ich miejsce weszli Nayair Tiknizyan, Konstantin Kuchaev. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Hördur Björgvin Magnússon49′
81′ Igor Kalinin
Baktiyor Zainutdinov  52′
Danijel Miškić
Konstantin Maradishvili  56′ 79′
40′ 62′ Roman Emelianow
Konstantin Kuchaev90′
Branko Jovičić
Nayair Tiknizyan80′ 90′
90′ Andrey Egorychev
Arnór Sigurdsson85′
62′ Aleksey Evseev
Chidera Ejuke90′
Aykhan Guseynov
Adolfo Julián Gaich
Chingiz Magomadov
Ilya Shkurin
90′ Artem Shabolin

David Karaev

Zawodnicy CSKA otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna CSKA w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.