Liga rosyjska - 10. kolejka Premier League: Rubin Kazań - Terek Grozny 1-1 (0-0)

W starciu 10. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 4 października, zespół Rubinu zremisował z Terkami 1-1 (0-0). Mecz na Kazan' Arena w Kaniu obejrzało 6 387 widzów.

10. kolejka Rosja - Premier League
2020-10-04 15:30 | Stadion: Kazan' Arena | Widzów: 6387 | Arbiter: Vladimir Moskalev
Rubin Kazań
Terek Grozny
1
1
K. Kvaratskhelia 53'
G. Melkadze 80'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań zespół Rubinu wygrał dziewięć razy i zanotował siedem porażek oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie otrzymał Maksim Nenakhov z zespołu gości. Była to dziewiąta minuta starcia.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania żółtą kartką został ukarany Georgi Melkadze, piłkarz Terek.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Rubinu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 53. minucie Khvicha Kvaratskhelia dał prowadzenie swojej drużynie.

W 61. minucie żółtą kartkę dostał Ilya Samoshnikov z Rubinu. Chwilę później trener Terek postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Lechi Sadulaev, a murawę opuścił Evgeni Kharin. W 64. minucie żółtą kartkę dostał Darko Jevtić, piłkarz gospodarzy.

W 67. minucie Soltmurad Bakaev został zastąpiony przez Denisa Makarova. W 68. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Darko Jevtić z Rubinu i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 64. minucie. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania arbiter pokazał żółtą kartkę Maratowi Bystrovowi z drużyny gości.

W 78. minucie w zespole Terek doszło do zmiany. Andrés Ponce wszedł za Marata Bystrova. Na 10 minut przed zakończeniem meczu wynik ustalił z rzutu karnego Georgi Melkadze. W 89. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Artemowi Timofeevowi z Terek.

Chwilę później trener Rubinu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania zastąpił zmęczonego Khvichę Kvaratskhelię. Na boisko wszedł Oleg Szatow, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Zoran Nižić
61′ Ilya Samoshnikov
Marat Bystrov75′ 78′
64′ 68′ Darko Jevtić
Miroslav Bogosavac
Oliver Abildgaard
Artem Polyarus
In-Beom Hwang
Evgeni Kharin62′
67′ Soltmurad Bakaev
Artem Timofeev89′
Đorđe Despotović
Vladimir Iljin
 53′ 90′ Khvicha Kvaratskhelia
Rizvan Utsiev
67′ Denis Makarov
Amir Aduev
Paweł Mogilewiec
Oleg Iwanow
90′ Oleg Szatow

Kirill Kosarev

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy Rubinu obejrzeli w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Zespół Terek w drugiej połowie również wymienił dwóch zawodników.