Liga rosyjska - 10. kolejka FNL: Spartak II - FK Rotor 0-1 (0-0)

W starciu 10. kolejki rosyjskiej FNL, które rozegrane zostało 26 sierpnia, zespół Spartaka II przegrał z FK Rotor 0-1 (0-0). Mecz na Futbol'noe pole 4 Spartak w Moskwie obejrzało 530 widzów.

10. kolejka Rosja - FNL
2019-08-26 15:00 | Stadion: Futbol'noe pole 4 Spartak | Widzów: 530 | Arbiter: E. Kukulyak
FK Spartak Moskva II
FK Rotor Wołgograd
0
1
A. Sanaya 70'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Spartaka II wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Od pierwszych minut zespół FK Rotor zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Spartaka II była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 52. minucie sędzia pokazał kartkę Leonidowi Mironovowi z Spartaka II. W 63. minucie Eduard Bulia zastąpił Kamila Mullina.

Chwilę później trener Spartaka II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Maksim II, a murawę opuścił Mikhail Ignatov. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce FK Rotor doszło do zmiany. Denis Tkachuk wszedł za Igora Gorbunova.

Wysiłki podejmowane przez zespół FK Rotor w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 70. minucie bramkę zdobył Anzor Sanaya.

W 74. minucie Vladislav Vasilyev został zmieniony przez Dmitry'ego Markitesova, a w trzeciej minucie doliczonego czasu pojedynku za Nikitę Bakalyuka wszedł na boisko Ruslan Litvinov, co miało wzmocnić drużynę Spartaka II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Anzora Sanayę na Alekseya Evseeva. Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Dmitry Markitesov, zawodnik Spartaka II. A trener FK Rotor wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Olega Nikolaeva. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Mukhammad Sultonov.

Ivan Khomukha
52′ Leonid Mironov
Maksim Nenakhov
Artem Voropaev
Anton Piskunov
90′ Nikita Bakalyuk
Oleg Aleynik
66′ Mikhail Ignatov
Azim Fatullaev
74′ Vladislav Vasiljev
Igor Udaly
90′ Ruslan Litvinov
Aleksey Evseev88′
Daniil Petrunin
Oleg Nikolaev90′
Maksim Sazonov
Artiom Popow
66′ Maksim Danilin
Artem Samsonov
74′ 76′ Dmitri Markitesov
Albert Sharipov
Idrisa Sidi Sambú
Denis Tkachuk67′
Tierno Tiub
Kamil Mullin63′

Wyjątkowa nieporadność napastników Spartaka II była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy gości żadną kartką, natomiast zawodnikom Spartaka II wręczył dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka FK Rotor w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.