Liga rosyjska - 10. kolejka FNL: SKA-Energia Chabarowsk - FK Armavir 3-0 (0-0)

W spotkaniu 10. kolejki rosyjskiej FNL, które rozegrane zostało 25 sierpnia, drużyna SKA-Energia wygrała z FK Torpedo 3-0 (0-0). Mecz na Stadionie imenim V.I. Lenina w Chabarowsku obejrzało 4 476 widzów.

10. kolejka Rosja - FNL
2019-08-25 09:00 | Stadion: Stadion imeni V.I. Lenina | Widzów: 4476 | Arbiter: P. Shadykhanov
SKA-Energia Chabarowsk
FK Armavir
3
0
A. Kacajew 49',57'
V. Kamilov 79'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka SKA-Energia wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 15. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom SKA-Energia i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SKA-Energia w 49. minucie spotkania, gdy Adłan Kacajew strzelił z karnego pierwszego gola.

Drużyna FK Torpedo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 2-0 strzelił po raz drugi w 57. minucie Adłan Kacajew.

W 59. minucie kartką został ukarany Nail Zamaliev, zawodnik gości. W 60. minucie Azamat Gurfov zastąpił Sékou Doumbię. W tej samej minucie Ivan Ivanchenko został zmieniony przez Dmitriego Pereverzeva, a za Igora Paderina wszedł na boisko Abdoul Gafar, co miało wzmocnić jedenastkę FK Torpedo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Artemiy'ego Maleeva na Evgheniego Oanceę.

Trener SKA-Energia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Vladislava Bragina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Ramazan Gadzhimuradov. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kolejnego gola. Na kwadrans przed zakończeniem starcia arbiter przyznał kartkę Eduardowi Lusikyanowi z jedenastki gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Vladislav Kamilov wywołał eksplozję radości wśród kibiców SKA-Energia, zdobywając kolejną bramkę w 79. minucie meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SKA-Energia: Evgheniemu Oancei w 81. minucie i Vladislavowi Soromytce w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

FK Armavir
90′ Vladislav Soromytko
Konstantin Rudenok
42′ Evgeni Shlyakov
Radik Khayrullov
Kirill Suslov
Denis Kutin
Nikolay Zaytsev
Sergey Miroshnichenko
75′ Ramazan Gadzhimuradov
Petr Ten39′
 49′ (k.), 57′ 83′ Adłan Kacajew
Azamat Gurfov60′
 79′ Vladislav Kamilov
Eduard Lusikyan76′ 79′
Irakli Kvekveskiri
Igor Paderin66′
71′ Artemi Maleev
Oleg Polyakov75′
15′ 85′ Vladislav Nikiforov
Nail Zamaliev59′
80′ Ilya Kuzmichev
Ivan Ivanchenko60′
Georgi Kyrnats
Georgi Ternovskiy
Magomed Elmurzaev
Aleksey Kontsedalov
85′ Semen Matviychuk
Ilija Tučević
Andriy Mishchenko
Nikita Bezlikhotnov75′
Grigori Trufanov
Sékou Doumbia60′
83′ Xhelil Asani
Denis Klopkov
71′ 81′ Evgheni Oancea
Dmitri Pereverzev60′
75′ Vladislav Bragin
Ruslan Rzaev79′
80′ Patrick Dos Santos Cruz
Abdoul Gafar66′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy SKA-Energia. Wręczył im dwie żółte kartki w pierwszej i dwie w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gości obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.