Liga rosyjska - 10. kolejka FNL: SKA-Energia - Bałtika 0-0

19 września na Stadionie imenim V.I. Lenina w Chabarowsku odbył się mecz 10. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami SKA-Energia i Bałtiki. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 807 widzów.

10. kolejka Rosja - FNL
2020-09-19 07:00 | Stadion: Stadion imeni V.I. Lenina | Widzów: 807 | Arbiter: R. Galimov
SKA-Energia Chabarowsk
Bałtika Kaliningrad
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 29 pojedynków zespół SKA-Energia wygrał 12 razy i zanotował osiem porażek oraz dziewięć remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. W 28. minucie Igor Obukhov został zmieniony przez Vladimira Sugrobova.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Maksim Kuzmin z Bałtiki. Była to 45. minuta spotkania. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener Bałtiki wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Alana Chochieva. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Alikhan Shavaev. W 66. minucie w zespole SKA-Energia doszło do zmiany. Daniil Ivankov wszedł za Armana Kenesova.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Dmitri Barkov, piłkarz SKA-Energia. Niedługo później trener SKA-Energia postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Aleksandr Maksimenko, a murawę opuścił Konstantin Bazelyuk. W 89. minucie w drużynie Bałtiki doszło do zmiany. Viktor Demjanov wszedł za Tamerlana Musaeva.

W doliczonym czasie gry arbiter przyznał kartki Artemiemu Maleevowi ze SKA-Energia oraz Artemowi Makarchukowi, Asłanowi Dudiewowi z jedenastki gości.

Ilnur Alshin
66′ Arman Kenesov
Yan Kazaev
90′ Artemi Maleev
Maksim Kuzmin45′
Vladislav Nikiforov
Artem Makarchuk90′
71′ Dmitri Barkov
Alikhan Shavaev64′
86′ Konstantin Bazelyuk
Mikhail Markin
Vladislav Bragin
Tamerlan Musaev89′
Georgi Kyrnats
Maksim Borisko
28′ Vladimir Sugrobov
Yaroslav Frolov
66′ Daniil Ivankov
Vitali Zhironkin
86′ Aleksandr Maksimenko

Evgheni Oancea

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Zespół SKA-Energia wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała dwóch zmian.