Liga rosyjska - 10. kolejka FNL: FK Torpedo - FK Yenisey 2-0 (2-0)

W meczu 10. kolejki rosyjskiej FNL, który rozegrany został 25 sierpnia, drużyna FK Torpedo zwyciężyła z FK Yenisey 2-0 (2-0). Mecz na Stadionie Torpedo im. Eduarda Strel'tsova w Moskwie obejrzało 1 650 widzów.

10. kolejka Rosja - FNL
2019-08-25 17:00 | Stadion: Stadion Torpedo im. Eduarda Strel'tsova | Widzów: 1650 | Arbiter: I. Sidenkov
FK Torpedo Moskva
FK Yenisey Krasnoyarsk
2
0
I. Lebedenko 9',21'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka FK Yenisey wygrała aż trzy razy, zremisowała cztery, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania bramkę zdobył Igor Lebedenko. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 11. minucie sędzia pokazał kartkę Evgeniemu Pesikovowi z FK Yenisey.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Torpedo w 21. minucie spotkania, gdy Igor Lebedenko zdobył drugą bramkę. W 23. minucie kartkę dostał Arsen Khubulov, zawodnik FK Yenisey.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 46. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Igora Lebedenkę z FK Torpedo, a w 52. minucie Aleksandra Zotowa z drużyny przeciwnej. Drugą połowę drużyna FK Yenisey rozpoczęła w zmienionym składzie, za Danyla Sagutkina, Aleksandra Kharitonova, Maksima Semakina weszli Pavel Rozhkov, Egor Ivanov, Aleksandr Zotow.

W 72. minucie za Artura Galoyana wszedł Evgeniy Tatarinov. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 78. minucie, w zespole FK Torpedo za Romana Szyszkina wszedł Mikhail Bagaev, a w jedenastce FK Yenisey Evgeniy Pesikov zmienił Nikitę Razdorskikha. Kibice FK Yenisey nie mogli już doczekać się wprowadzenia Artema Delkina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Oleg Lanin.

W 81. minucie w zespole FK Torpedo doszło do zmiany. Oleg Kalugin wszedł za Aleksandra Riazancewa. Na sześć minut przed zakończeniem starcia kartkę dostał Aleksandr Kleshchenko z jedenastki gości. W tej samej minucie trener FK Torpedo postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Aleksandr Eliseev, a murawę opuścił Igor Lebedenko.

W 90. minucie w drużynie FK Torpedo doszło do zmiany. Sergey Shustikov wszedł za Andreia Lyakha. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Nikita Razdorskikh, piłkarz gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Aleksandr Kharitonov46′
78′ Roman Szyszkin
Arsen Khubulov23′
72′ Artur Galoyan
Igor Kireev
90′ Andrey Lyakh
Oleg Lanin78′
81′ Aleksandr Riazancew
Evgeni Pesikov11′ 78′
 9′, 21′ 46′ 84′ Igor Lebedenko
Egor Ivanov46′
78′ Mikhail Bagaev
Mikhail Komkov
90′ Sergey Shustikov
Aleksandr Lomakin
84′ Aleksandr Eliseev
Yaroslav Matvienko
81′ Oleg Kalugin
Nikita Razdorskikh78′ 90′
Aleksandr Orekhov
Pavel Rozhkov46′
Artem Selyukov
Aleksandr Zotow46′ 52′
72′ Evgeni Tatarinov
Artem Delkin78′

Artur Sarkisov

Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy pięć.

Obie jedenastki dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.