Liga rosyjska - 10. kolejka FNL: FK Neftekhimik - Krasnodar II 1-0 (0-0)

25 sierpnia na Stadionie Rubin w Kaniu odbył się pojedynek 10. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami FK Neftekhimik i Krasnodaru II. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Neftekhimik 1-0. Na stadionie stawiło się 466 widzów.

D. Makarov 51'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Od pierwszych minut jedenastka FK Neftekhimik zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu Krasnodaru II była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Wysiłki podejmowane przez drużynę FK Neftekhimik w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Denis Makarov. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

W 54. minucie Rustam Khalnazarov zastąpił Maksima Kutovoiego. Między 61. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 72. minucie Nikita Sergeev został zmieniony przez Leo Goglichidzego, a za Ivana Taranova wszedł na boisko Arutyun Grigoryan, co miało wzmocnić jedenastkę Krasnodaru II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Pavela Shadrina na Vagiza Galiulina.

Niedługo później trener FK Neftekhimik postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Artur Gilyazetdinov, a murawę opuścił Merabi Uridia. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w zespole FK Neftekhimik doszło do zmiany. Denis Kaykov wszedł za Davida Khubaeva. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację dwie minuty później, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Arturowi Gilyazetdinovowi i Leo Goglichidzemu.

Andrey Ivashin
86′ Maksim Shiryaev
Vitali Stezhko
90′ David Khubaev
Aleks Matsukatov
 51′ Denis Makarov
Ivan Taranov74′
Ilya Petrov
Ilya Zhigulev61′
61′ 74′ Pavel Shadrin
Rustam Khalnazarov54′
Marat Sitdikov
German Onugkha
88′ Merabi Uridia
Nikita Sergeev72′
Wiaczesław Jusupow
Stanislav Agkatsev
Rail Abdullin
Leo Goglichidze72′ 90′
90′ Denis Kaykov
Ruslan Apekov
74′ Vagiz Galiulin
Maksim Kutovoy54′
Mikhail Solovjev

Ruslan Galiakberov

88′ 90′ Artur Gilyazetdinov

Dmitri Michurenkov

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.