Liga rosyjska - 10. kolejka FNL: FK Mordowia Sarańsk - FK Nizhny Novgorod 0-1 (0-0)

W spotkaniu 10. kolejki rosyjskiej FNL, które rozegrane zostało 25 sierpnia, drużyna Mordovii przegrała z FK Olimpiyets 0-1 (0-0). Mecz na Stadionie Start w Sarańsku obejrzało 1 526 widzów.

I. Portiniagin 69'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka FK Olimpiyets wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Viktora Sergeeva z Mordovii, a w 44. minucie Alexandra Stavpetsa z drużyny przeciwnej.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Filipp Dvoretskov z jedenastki gospodarzy. W 66. minucie Yury Lebedev został zmieniony przez Aleksandra Sergeeva.

Wysiłki podejmowane przez zespół FK Olimpiyets w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 69. minucie na listę strzelców wpisał się Igor Portiniagin.

W następstwie utraty bramki trener Mordovii postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Aleksandra Dzhumaeva i na pole gry wprowadził napastnika Aleksandra Ermakova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na kwadrans przed zakończeniem meczu w zespole FK Olimpiyets doszło do zmiany. Ivan Chudin wszedł za Pavela Golysheva. W tej samej minucie trener FK Olimpiyets postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Aleksandr Salugin, a murawę opuścił Igor Portiniagin.

Od 78. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej.

Nikolay Sysuev84′
90′ Andrey Khripkov
Vitali Fedoriv78′
90′ Igor Klimov
Vladimir Khozin
89′ Aleksandr Tenyaev
Yury Lebedev66′
Evgeni Yatchenko
Ilya Zuev
Vladislav Adaev
Pavel Golyshev75′
78′ Danila Buranov
Paweł Komołow82′
48′ 76′ Filipp Dvoretskov
Maksim Palienko87′
70′ Aleksandr Dzhumaev
Aleksandr Sapeta
Anton Orlov
Aleksandr Stavpets44′
35′ Viktor Sergeev
Ivan Chudin75′
89′ Radik Yusupov
Aykhan Guseynov
Nikolay Boyarkin
Aleksandr Sergeev66′
Mikhail Fedak
Artur Sagitov
76′ 90′ Rustem Mukhametshin
Aleksandr Salugin75′
Ruslan Navletov

78′ Denis Poyarkov

90′ Denis Sobolev

70′ Aleksandr Ermakov

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn otrzymali po cztery żółte kartki.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół FK Olimpiyets w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.