Liga rosyjska - 10. kolejka FNL: Bałtika - Łucz Władywostok 0-0

25 sierpnia na Stadionie Kaliningrad w Kaliningradzie odbyło się spotkanie 10. kolejki rosyjskiej FNL pomiędzy drużynami Bałtiki i Łucz Władywostoku. Mecz zakończył się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 8 713 widzów.

10. kolejka Rosja - FNL
2019-08-25 18:00 | Stadion: Stadion Kaliningrad | Widzów: 8713 | Arbiter: A. Zhabchenko
Bałtika Kaliningrad
Łucz Energia Władywostok
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki zespół Bałtiki wygrał siedem razy i zanotował pięć porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 18. a 34. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Łucz Władywostoku i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Łucz Władywostoku postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 40. minucie na plac gry wszedł Said Aliev, a murawę opuścił Aleksandr Kutjin. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę jedenastka Bałtiki wyszła w zmienionym składzie, za Artema Makarchuka wszedł Artem Meshchaninov. Także w zespole Łucz Władywostoku w czasie przerwy zaszły zmiany, za Nikitę Salamatova wszedł Ruslan Gordienko. W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Mladena Kaszczelana z Bałtiki, a w 54. minucie Mikhaila Ponomarenkę z drużyny przeciwnej.

W 62. minucie w drużynie Łucz Władywostoku doszło do zmiany. Aleksandr Makarenko wszedł za Antona Krotova. W 63. minucie kartką został ukarany Denis Magadiev, piłkarz Łucz Władywostoku. W tej samej minucie za Nikitę Glushkova wszedł Alikhan Shavaev.

Trener Bałtiki wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ruslana Kisila. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Maksim Kuzmin. W 79. minucie w drużynie Łucz Władywostoku doszło do zmiany. Aleksandr Nosov wszedł za Daura Kvekveskiriego. Na 10 minut przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Saidowi Alievowi z Łucz Władywostoku.

Denis Magadiev63′
32′ Maksim Tishkin
Kirill Marushchak
Ilnur Alshin
Pavel Stepanets
Alan Chochiev
Astemir Abazov
63′ Nikita Glushkov
Anton Krotov18′ 62′
52′ Mladen Kaszczelan
Daur Kvekveskiri79′
71′ Maksim Kuzmin
Nikita Salamatov46′
46′ Artem Makarchuk
Aleksandr Makarenko62′
46′ Artem Meshchaninov
Aleksandr Nosov79′
Maksim Plopa
Said Aliev40′ 80′
71′ Ruslan Kisil
Ruslan Gordienko46′
63′ Alikhan Shavaev

Dmitri Zakharov

Allef de Andrade Rodrigues

Vitali Zhironkin

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Bałtiki obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy pięć.

Jedenastka Bałtiki w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości dokonał czterech zmian.