Liga rosyjska - 1. kolejka Premier League: Zenit Sankt Petersburg - FK Tambov 2-1 (0-0)

W pojedynku 1. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 14 lipca, zespół Zenitu wygrał z Tambovem 2-1 (0-0). Mecz na Saint-Petersburg Stadium w Petersburgu obejrzało 46 231 widzów.

1. kolejka Rosja - Premier League
2019-07-14 18:00 | Stadion: Saint-Petersburg Stadium | Widzów: 46231 | Arbiter: A. Eskov
Benito 71'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem drużyny Zenitu.

Już w pierwszych minutach drużyna Zenitu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na początku drugiej połowy to zawodnicy Zenitu otworzyli wynik. W 46. minucie Aleksander Jerokin dał prowadzenie swojej jedenastce. Asystę zaliczył Jurij Żyrkow.

Zespół Tambovu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 48. minucie pokonał bramkarza Artjom Dziuba. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Sebastián Driussi.

W 53. minucie za Khasana Mamtova wszedł Mikhail Kostyukov. W 56. minucie Anton Kilin został zmieniony przez Olabirana Muyiwę, co miało wzmocnić jedenastkę Tambovu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksandra Jerokina na Alekseya Sutormina. Po godzinie gry sędzia ukarał kartką Jarosława Rakickiego, piłkarza Zenitu.

Zawodnicy Tambovu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 71. minucie wynik ustalił Olabiran Muyiwa. Asystę przy golu zanotował Pavel Karasev.

W 74. minucie Ivan Markelov został zmieniony przez Vladislava Kulika, co miało wzmocnić zespół Tambovu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jurija Żyrkowa na Wílmara Barriosa w tej samej minucie oraz Sardara Azmouna na Emiliana Rigoniego w tej samej minucie. Między 80. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Tambovu i jedną drużynie przeciwnej. Drużynie Tambovu zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Zenitu.

Adessoye Oyewole
60′ Jarosław Rakicki
Soslan Takazov88′
Igor Smolnikow
Valeriu Ciuperca
 46′ 66′ Aleksander Jerokin
Pavel Karasev
Magomed Ozdojew
Anton Kilin56′
74′ Jurij Żyrkow
Guram Tetrashvili
88′ Sardar Azmoun
Khasan Mamtov53′
Sebastián Driussi
Khyzyr Appaev80′
 48′ Artjom Dziuba
Vladislav Kulik74′
74′ 80′ Wílmar Enrique Barrios Terán
Olabiran Blessing Muyiwa56′  71′
Robert Mak
Muhammed Usman Edu
Leon Musaev
Mikhail Kostyukov53′
Christian Noboa

66′ Aleksey Sutormin

Luka Dżordżević

88′ Emiliano Ariel Rigoni

Drużyna Zenitu była w posiadaniu piłki przez 61 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.