Liga rosyjska - 1. kolejka Premier League: Terek Grozny - FK Krasnodar 1-0 (1-0)

14 lipca na Akhmat Arena w Groznach odbyło się starcie 1. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Terek i Krasnodaru. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Terek 1-0. Na stadionie stawiło się 27 535 widzów.

B. Berisha 28'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 19 razy. Drużyna Krasnodaru wygrała aż 11 razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko sześć.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania arbiter pokazał kartkę Sergiejowi Pietrowowi, zawodnikowi gości.

W 10. minucie sędzia wskazał na wapno, jednak bramkarz wykazał się świetną interwencją broniąc strzał. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna Terek.

Jedyną bramkę meczu zdobył Bernard Berisha dla zespołu Terek. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę przy golu zanotował Rizvan Utsiev.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Terek: Zoranowi Nižiciowi w 33. i Evgenemu Kharinowi w 36. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Terek.

Drugą połowę drużyna Terek rozpoczęła w zmienionym składzie, za Wilkera Ángela wszedł Damian Szymański. W 56. minucie Sergiej Pietrow został zastąpiony przez Cristiana Ramíreza.

Trener Krasnodaru postanowił zagrać agresywniej. W 69. minucie zmienił pomocnika Younesa Namlego i na pole gry wprowadził napastnika Magomeda-Shapiego Suleymanova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. Od 71. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Terek oraz dwie drużynie przeciwnej. W 74. minucie Kristoffer Olsson został zmieniony przez Ivana Ignatyeva, co miało wzmocnić jedenastkę Krasnodaru. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ablaya Mbengue'a na Andrésa Poncego w 84. minucie oraz Maela na Odise'a Roshiego w tej samej minucie.

Ari
90′ Evgeni Gorodov
Matvey Safonov
46′ Wilker José Ángel Romero
Aleksandr Martynowicz
33′ Zoran Nižić
Ruslan Kambolov71′
 28′ 10′ (k.) Bernard Berisha
Kristoffer Olsson74′
36′ Evgeni Kharin
Dmitri Stotskiy
Anton Shvets
Tonny Emilio Trindade de Vilhena90′
82′ 87′ Ismael Silva Lima
Wanderson Maciel Sousa Campos
84′ Ablaye Vieux Mbengue
Ivan Ignatjev74′
87′ Odise Roshi
Magomed-Shapi Suleymanov69′
Lechi Sadulaev

46′ Damian Szymański

84′ Andrés Fabián Ponce Núñez

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Terek, a w drugiej dostali tyle samo. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.