Liga rosyjska - 1. kolejka Premier League: Krylja Sowietow Samara - CSKA Moskwa 2-0 (0-0)

W starciu 1. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 14 lipca, zespół Krylja Sowietow wygrał z CSKA 2-0 (0-0). Mecz na Samara Arena w Samarze obejrzało 25 287 widzów.

A. Sobolev 51',58'

Już w pierwszych minutach drużyna CSKA próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Wiktora Wasina z CSKA, a w 38. minucie Dmitrija Kombarowa z drużyny przeciwnej.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę dostał Zvonimir Šarlija z zespołu gości.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Krylja Sowietow w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksandr Sobolev. W zdobyciu bramki pomógł Dmitry Kabutov.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Krylja Sowietow w 58. minucie spotkania, gdy Aleksandr Sobolev strzelił z karnego drugiego gola. W 61. minucie Ilzat Akhmetov zastąpił Jakę Bijola.

Między 66. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Krylja Sowietow: Aleksandr Anjukow, Paul Anton, Aleksandr Sobolev, na ich miejsce weszli: Anton Terekhov, Artem Timofeev, Dejan Radonjić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Zvonimira Šarlii, Arnóra Sigurdssona zajęli: Takuma Nishimura, Konstantin Maradishvili. Na 12 minut przed zakończeniem pojedynku kartkę dostał Fedor Chalov, zawodnik gości. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Igor Akinfiejew
66′ Aleksandr Anjukow
Hördur Björgvin Magnússon
Taras Burlak
Mário Figueira Fernandes
Maksim Karpov
Zvonimir Šarlija46′ 78′
71′ Paul Viorel Anton
Wiktor Wasin31′
Radu Ginsari
Kristijan Bistrović
Dmitri Kabutov
Nikola Vlašić
38′ Dmitrij Kombarow
Arnór Sigurdsson89′
Srđan Mijailović
Ilzat Akhmetov61′
Anton Zinkovskiy
Ivan Oblyakov
 51′, 58′ (k.) 84′ Aleksandr Sobolev
Dmitri Efremov
66′ Anton Terekhov
Konstantin Kuchaev
71′ Artem Timofeev
Konstantin Maradishvili89′
Egor Golenkov
Nayair Tiknizyan
84′ Dejan Radonjić
Lassana N'Diaye

Takuma Nishimura78′

Przewaga drużyny CSKA w posiadaniu piłki była ogromna (66 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia wręczył jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom CSKA przyznał trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.