Liga rosyjska - 1. kolejka Premier League: FK Ufa - FK Krasnodar 0-3 (0-0)

9 sierpnia na Stadionie Neftyanik odbył się pojedynek 1. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Ufa i Krasnodaru. Mecz zakończył się zwycięstwem Krasnodaru 3-0. Na stadionie stawiło się 1 215 widzów.

1. kolejka Rosja - Premier League
2020-08-09 16:00 | Stadion: Stadion Neftyanik | Widzów: 1215 | Arbiter: S. Karasev
FK Ufa
FK Krasnodar
0
3
R. Cabella 53',63'
M. Berg 65'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć drużyna Ufa wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Od pierwszych minut zespół Krasnodaru zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Ufa była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sergieja Pietrowa z Krasnodaru, a w 42. minucie Igora Bezdenezhnykha z drużyny przeciwnej.

W 51. minucie kartkę obejrzał Kristoffer Olsson z Krasnodaru.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Krasnodaru w 53. minucie spotkania, gdy Remy Cabella strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zaliczył Wanderson.

W 54. minucie Vyacheslav Krotov został zastąpiony przez Nikolaya Giorgobianiego. W tej samej minucie w drużynie Ufa doszło do zmiany. Andrés Vombergar wszedł za Gamida Agalarova.

W 63. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Remy Cabella z Krasnodaru. W zdobyciu bramki pomógł Kristoffer Olsson.

Prawie natychmiast Marcus Berg wywołał eksplozję radości wśród kibiców Krasnodaru, zdobywając kolejną bramkę w 65. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki ponownie asystował Wanderson.

W 67. minucie arbiter pokazał kartkę Bojanowi Jokiciowi, zawodnikowi Ufa. Między 68. a 83. minutą, boisko opuścili zawodnicy Krasnodaru: Remy Cabella, Sergiej Pietrow, Kristoffer Olsson, Marcus Berg, na ich miejsce weszli: Magomed-Shapi Suleymanov, Igor Smolnikow, Aleks Matsukatov, Maksim Kutovoy. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Igora Bezdenezhnykha, Artema Golubeva zajęli: Kirill Folmer, Nikita Belousov. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-3.

Matvey Safonov
67′ Bojan Jokić
Kaio Fernando da Silva Pantaleão
42′ 69′ Igor Bezdenezhnykh
Jurij Gazinski
Cătălin Carp
Kristoffer Olsson51′ 81′
83′ Artem Golubev
Daniil Utkin
54′ Gamid Agalarov
Marcus Berg  65′ 81′
54′ Vyacheslav Krotov
Egor Sorokin
83′ Nikita Belousov
Ruslan Kambolov
Danila Emeljanov
Aleks Matsukatov81′
69′ Kirill Folmer
Maksim Kutovoy81′
Lovro Bizjak
Magomed-Shapi Suleymanov68′
54′ Nikolay Giorgobiani

Magomedemin Rabadanov

54′ Andrés Vombergar

Jedenastka Krasnodaru zdominowała rywali na boisku. Przeprowadziła o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddała 11 celnych strzałów.

Piłkarze obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wymieniły po czterech zawodników w drugiej połowie.