Liga rosyjska - 1. kolejka FNL: FK Alaniya-D - SKA-Energia 2-4 (1-3)

W spotkaniu 1. kolejki rosyjskiej FNL, które rozegrane zostało 1 sierpnia, zespół FK Alaniya-D przegrał ze SKA-Energia 2-4 (1-3). Mecz na Akhmat Arena w Groznach obejrzało 95 widzów.

D. Ivankov 54'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SKA-Energia w ósmej minucie spotkania, gdy Vladislav Kamilov strzelił pierwszego gola.

Jedenastka FK Alaniya-D ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół SKA-Energia, zdobywając kolejną bramkę. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się Irakli Kvekveskiri.

Między 17. a 32. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FK Alaniya-D i jedną drużynie przeciwnej. W 34. minucie gola kontaktowego strzelił z rzutu karnego Alan Khabalov. Między 39. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FK Alaniya-D.

Niedługo później Ramazan Gadzhimuradov wywołał eksplozję radości wśród kibiców SKA-Energia, zdobywając kolejną bramkę w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 54. minucie zmusił do kapitulacji bramkarza Daniil Ivankov.

W 55. minucie Alan Khabalov został zmieniony przez Batraza Khadartseva. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter pokazał kartkę Iraklemu Kvekveskiriemu, piłkarzowi SKA-Energia.

Zawodnicy FK Alaniya-D szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 64. minucie wynik ustalił Batraz Khadartsev.

Po chwili trener SKA-Energia postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Artemiego Maleeva wszedł Grigori Trufanov, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce SKA-Energia utrzymać prowadzenie. Między 75. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom FK Alaniya-D i jedną drużynie przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-4.

Igor Obukhov
80′ Allon Butaev
Kirill Bolshakov
Khetag Kochiev
Magomed Elmurzaev78′ 88′
17′ David Shavlokhov
Kirill Suslov32′
55′ Batraz Gurtsiev
Ramazan Gadzhimuradov  45′ 84′
 34′ (k.) 45′ 55′ Alan Khabalov
Daniil Ivankov  54′ 89′
55′ Alan Khugaev
Vladislav Kamilov  8′
42′ 60′ Sergey Kramarenko
Irakli Kvekveskiri  15′ 60′
39′ Butta Magomedov
Artemi Maleev73′
75′ Azamat Zaseev
Vladislav Nikiforov
26′ Islam Mashukov
Roman Manuylov
60′ David Dzakhov
Grigori Trufanov73′
55′  64′ Batraz Khadartsev
Andrey Batyutin
55′ 78′ David Kobesov
Mikhail Solovjev88′
Dmitri Kobesov
Konstantin Bazelyuk79′
Batradz Kokoev
Vladislav Bragin84′
55′ 85′ Alan Tsaraev

80′ Artur Maloyan

Ruslan Suanov

Przewaga drużyny FK Alaniya-D w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu SKA-Energia, który potrzebował tylko sześciu celnych strzałów, żeby cztery razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom FK Alaniya-D, a w drugiej trzy. Zawodnicy SKA-Energia dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.