Krylja Sowietow Samara - Terek Grozny 1-2 (0-2). Liga rosyjska - 1. kolejka Premier League

25 lipca na Solidarnost Arena w Samarze odbyło się spotkanie 1. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Krylja Sowietow i Terek. Starcie zakończyło się zwycięstwem Terek 2-1. Pojedynek obejrzało 500 widzów.

1. kolejka Rosja - Premier League
2021-07-25 18:00 | Stadion: Solidarnost Arena | Widzów: 500 | Arbiter: Kirill Levnikov
M. Konaté 20'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 mecze jedenastka Terek wygrała 13 razy i zanotowała sześć porażek oraz pięć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W szóstej minucie bramkę zdobył Daniil Utkin. Bramka padła po podaniu Evgeniego Kharina.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Terek w 20. minucie spotkania, gdy Mohamed Konaté strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zanotował Vladislav Karapuzov.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Terek: Antonowi Shvetsowi w 23. i Daniilowi Utkinowi w 35. minucie. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Krylja Sowietow wyszła w zmienionym składzie, za Danila Lipovoya wszedł Roman Ezhov.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli strzeleniem gola. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy wynik ustalił Vladislav Sarveli.

W 54. minucie kartką został ukarany Dmytro Ivanisenya, piłkarz Krylja Sowietow. W 57. minucie za Mohameda Konatégo wszedł Artem Arkhipov. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter przyznał kartkę Zoranowi Nižiciowi z Terek.

W tej samej minucie trener Terek postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Antona Shvetsa wszedł Aleksandr Putsko, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Między 71. a 84. minutą, boisko opuścili piłkarze Krylja Sowietow: Dmytro Ivanisenya, Denis Yakuba, Vladislav Sarveli, Mehdi Zeffane, na ich miejsce weszli: Maksim Vityugov, Danil Prutsev, German Onugkha, Dmitri Kabutov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Evgeniego Kharina, Daniila Utkina zajęli: Lechi Sadulaev, Andriej Siemionow. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Danil Prutsev, zawodnik gospodarzy.

Zespołowi Krylja Sowietow zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem drużyny Terek.

Vitali Gudiev
84′ Mehdi Zeffane
Miroslav Bogosavac
54′ 71′ Dmytro Ivanisenya
Anton Shvets23′ 62′
46′ Danil Lipovoy
Vladislav Karapuzov
72′ Denis Yakuba
Evgeni Kharin74′
Anton Zinkovskiy
Igor Konovalov
Ivan Sergeev
Daniil Utkin  6′ 35′ 74′
 49′ 78′ Vladislav Sarveli
Andriej Siemionow74′
46′ Roman Ezhov
Amir Aduev
84′ Dmitri Kabutov
Artem Polyarus
Sergey Pinyaev
Lechi Sadulaev74′
72′ 90′ Danil Prutsev
Islam Alsultanov
Danila Smirnov
Artem Arkhipov57′
71′ Maksim Vityugov
Gabriel Cristian Iancu
78′ German Onugkha
Abubakar Kadyrov
Dmitri Tsypchenko

Przewaga zespołu Krylja Sowietow w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Drużyna Terek zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Krylja Sowietow, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedenastka Krylja Sowietow w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.