Krylja Sowietow - FK Olimpiyets 2-0 (1-0). Liga rosyjska - 11. kolejka Premier League

17 października na Solidarnost Arena w Samarze odbył się pojedynek 11. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Krylja Sowietow i FK Olimpiyets. Starcie zakończyło się zwycięstwem Krylja Sowietow 2-0. Spotkanie obejrzało 997 widzów.

11. kolejka Rosja - Premier League
2021-10-17 15:30 | Stadion: Solidarnost Arena | Widzów: 997 | Arbiter: Aleksey Amelin
Krylja Sowietow Samara
FK Nizhny Novgorod
2
0
V. Sarveli 36',50'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Krylja Sowietow w 36. minucie spotkania, gdy Vladislav Sarveli zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Krylja Sowietow.

Trener FK Olimpiyets postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Igor Gorbunov, a murawę opuścił Paweł Mogilewiec.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Krylja Sowietow, strzelając kolejnego gola. W 50. minucie Vladislav Sarveli po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 2-0. Asystę zaliczył Roman Ezhov.

W 59. minucie sędzia ukarał kartką Timura Suleymanova, piłkarza FK Olimpiyets. W 60. minucie Ibrokhimhalil Yuldoshev zastąpił Kirilla Kosareva. Po chwili trener Krylja Sowietow postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Vladislava Sarvelego. Na boisko wszedł Maksim Glushenkov, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Między 67. a 77. minutą, boisko opuścili piłkarze Krylja Sowietow: Anton Zinkovskiy, Danil Prutsev, Glenn Bijl, na ich miejsce weszli: Sergey Pinyaev, Maksim Vityugov, Aleksandr Soldatenkov. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alberta Sharipova, Kirilla Gotsuka zajęli: Artem Galadzhan, Ivan Miladinović. W 72. minucie arbiter pokazał kartkę Igorowi Gorbunovowi z FK Olimpiyets. W 83. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Nikolay Kalinskiy spudłował fatalnie. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale.

W 87. minucie Roman Ezhov został zmieniony przez Dmitriego Kabutova, co miało wzmocnić jedenastkę Krylja Sowietow. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Aleksieja Kozłowa na Daniila Penchikova. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Artur Anisimov
77′ Glenn Bijl
Denis Tkachuk
87′ Roman Ezhov
Ilya Berkovskiy
Dmytro Ivanisenya
Paweł Mogilewiec46′
68′ Danil Prutsev
Albert Sharipov69′
67′ Anton Zinkovskiy
Ibrokhimhalil Yuldoshev60′
 36′, 50′ 67′ Vladislav Sarveli
Ivan Miladinović70′
77′ Aleksandr Soldatenkov
Daniil Penchikov89′
Mehdi Zeffane
Igor Gorbunov46′ 72′
87′ Dmitri Kabutov
Artem Galadzhan69′
Danil Lipovoy
Kirill Kosarev60′
67′ Sergey Pinyaev

Danila Smirnov

68′ Maksim Vityugov

67′ Maksim Glushenkov

Dmitri Tsypchenko

Arbiter nie ukarał zawodników Krylja Sowietow żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał dwie żółte.

Obie drużyny wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.