FK Ufa - Terek Grozny 3-0 (2-0). Liga rosyjska - 25. kolejka Premier League

W meczu 25. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 10 kwietnia, zespół Ufa wygrał z Terkami 3-0 (2-0). Mecz na Stadionie Neftyanik obejrzało 5 621 widzów.

25. kolejka Rosja - Premier League
2021-04-10 15:30 | Stadion: Stadion Neftyanik | Widzów: 5621 | Arbiter: Pavel Kukuyan
N. Miletić 54'

Drużyna Ufa przed meczem zajmowała 15. pozycję w tabeli, co oznacza, że każdy punkt był dla niej na wagę złota.

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Jedenastka Terek wygrała aż dziewięć razy, a przegrała tylko cztery.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. Trener Terek postanowił skorzystać ze swojego jokera. W dziewiątej minucie na plac gry wszedł Amir Aduev, a murawę opuścił Marat Bystrov.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Ufa w 13. minucie spotkania, gdy Filip Mrzljak strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Moritz Bauer.

W 15. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Artema Timofeeva z Terek, a w 33. minucie Vyacheslava Krotova z drużyny przeciwnej.

W 36. minucie bramkę samobójczą strzelił zawodnik Terek Wilker Ángel.

Niedługo później Nemanja Miletić wywołał eksplozję radości wśród kibiców Ufa, zdobywając kolejną bramkę w 54. minucie starcia. Asystę zaliczył Komnen Andrić.

W 55. minucie kartkę otrzymał Vladislav Kamilov z Ufa. W 58. minucie Vladislav Kamilov został zmieniony przez Artema Golubeva. Niedługo później trener Ufa postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Vyacheslava Krotova. Na boisko wszedł Timur Żamaletdinow, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

W tej samej minucie Oleg Iwanow został zmieniony przez Parfaita Bizozę, a za Moritza Bauera wszedł na boisko Grigori Morozov, co miało wzmocnić drużynę Ufa. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Artema Timofeeva na Khalida Kadyrova. Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Georgi Shelia
75′ Moritz Bauer
Maksim Nenakhov90′
73′ Konstantin Pliev
Wilker José Ángel Romero 36′ (samob.)
Bojan Jokić
Aleksandr Putsko
 54′ 89′ Nemanja Miletić
Miroslav Bogosavac
58′ Jemal Tabidze
Artem Timofeev15′ 78′
 13′ Filip Mrzljak
Ismael Silva Lima64′
71′ Oleg Iwanow
Marat Bystrov9′
55′ 58′ Vladislav Kamilov
Evgeni Kharin63′
33′ 71′ Vyacheslav Krotov
Nikita Karmaev63′
75′ Grigori Morozov
Zoran Nižić64′
58′ Aleksey Nikitin
Amir Aduev9′
71′ Parfait Bizoza
Khalid Kadyrov78′
58′ Artem Golubev
Lechi Sadulaev
Dmitri Sysuev
Ladislav Almási64′
71′ Timur Żamaletdinow
Gabriel Cristian Iancu

Abubakar Kadyrov

Jedenastka Ufa zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.