FK Ufa - Rubin Kazań 1-1 (1-0). Liga rosyjska - 12. kolejka Premier League

W spotkaniu 12. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 24 października, jedenastka Ufa zremisowała z Rubinem 1-1 (1-0). Mecz na BetBoom Аrena obejrzało 454 widzów.

Y. Zhuravlev 59' (samob.)

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Rubinu wygrała aż pięć razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie sędzia pokazał kartkę Oliverowi Abildgaardowi z drużyny gości.

Tymczasem to piłkarze Ufa otworzyli wynik. W 19. minucie z karnego bramkę zdobył Gamid Agalarov. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 10 zdobytych bramek.

W 29. minucie arbiter pokazał kartkę Ostonowi Urunovowi, zawodnikowi Ufa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Ufa.

W pierwszych sekundach drugiej połowy spotkania kartkę otrzymał Egas Cacintura z Ufa.

W 59. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Ufa Yuri Zhuravlev. W 75. minucie w jedenastce Rubinu doszło do zmiany. Mikhail Kostyukov wszedł za Germana Onugkhę.

W tej samej minucie Anders Laustrup zastąpił Soltmurada Bakajewa. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w doliczonej drugiej minucie starcia, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom drużyny gospodarzy: Konstantinowi Plievowi i Azerowi Alievowi. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Jurij Djupin
47′ 87′ Egas dos Santos Cacintura
Georgi Zotov
90′ Konstantin Pliev
Filip Uremović
59′ (samob.) Yuri Zhuravlev
Anders Laustrup Dreyer75′
29′ 90′ Oston Urunov
Khvicha Kvaratskhelia
Ruslan Fishchenko
In-Beom Hwang
83′ Vyacheslav Krotov
Sead Hakšabanović
 19′ (k.) Gamid Agalarov
Konstantin Nizhegorodov
87′ 90′ Azer Aliev
Ivan Savitskiy
83′ Oleg Iwanow
Soltmurad Bakajew75′
90′ Aleksandr Saplinov
Mikhail Kostyukov75′
Danil Akhatov
Leon Musaev

Aleksandr Zuev

Ivan Ignatjev

Przewaga zespołu Rubinu w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Zespół Ufa zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Piłkarze Ufa obejrzeli w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Rubinu w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.