FK Soczi - Zenit Sankt Petersburg 1-2 (0-0). Liga rosyjska - 25. kolejka Premier League

11 kwietnia na Olimpiyskiy Stadionie Fisht odbyło się spotkanie 25. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Dinama Sochi i Zenitu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Zenitu 2-1. Na stadionie stawiło się 9 328 widzów.

25. kolejka Rosja - Premier League
2021-04-11 15:30 | Stadion: Olimpiyskiy Stadion Fisht | Widzów: 9328 | Arbiter: Vladimir Moskalev
FK Soczi
Zenit Sankt Petersburg
1
2
N. Burmistrov 58'
S. Azmoun 63',80'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Zespół Zenitu wygrał aż trzy razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 39. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Danilę Prokhin z Dinama Sochi, a w 42. minucie Wílmara Barriosa z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinama Sochi w 58. minucie spotkania, gdy Nikita Burmistrov strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 63. minucie bramkę wyrównującą zdobył Sardar Azmoun. Można się było tego spodziewać, w tym sezonie jest naprawdę skuteczny i wielokrotnie trafiał do siatki rywali. Ma już na swoim koncie 14 strzelonych goli. Asystę zanotował Jarosław Rakicki.

W 74. minucie Malcom zastąpił Andreya Mostovoya. Chwilę później trener Dinama Sochi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Aleksandr Rudenko, a murawę opuścił Nikita Burmistrov.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Zenitu przyniosły efekt bramkowy. Na 10 minut przed zakończeniem meczu Sardar Azmoun ponownie pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-2. Asystę przy bramce zanotował Douglas Santos.

W 85. minucie kartkę dostał Aleksandr Rudenko z Dinama Sochi. A trener Zenitu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Aleksandra Jerokina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie aż sześć strzelonych goli. Murawę musiał opuścić Sardar Azmoun. W doliczonej pierwszej minucie pojedynku w drużynie Zenitu doszło do zmiany. Sebastián Driussi wszedł za Wendla.

Trzy minuty później sędzia pokazał kartkę Ivanowi Miladinoviciowi, zawodnikowi Dinama Sochi. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-2.

Andriej Łuniow
39′ Danila Prokhin
Vyacheslav Karavaev
90′ Ivan Miladinović
Dmitri Chistyakov
Emanuel Mammana
Jarosław Rakicki
Ibragim Tsallagov
Douglas dos Santos Justino de Melo
90′ Kirill Zaika
Marcus Wendel Valle da Silva90′
90′ Christian Noboa
Daler Kuziajew
Sergey Terekhov
Wílmar Enrique Barrios Terán42′
 58′ 79′ Nikita Burmistrov
Malcom Filipe Silva de Oliveira74′
90′ Anton Zabolotny
Sardar Azmoun  63′, 80′ 90′
Artur Jusupow
Artjom Dziuba86′
Denis Adamov
Mikhail Kerzhakov
90′ Timofey Margasov
Daniil Odoevskiy
Elmir Nabiullin
Danila Khotulev
90′ Danil Prutsev
Danil Krugovoy
Maksim Barsov
Aleksander Jerokin90′
90′ Marko Dugandžić
Kirill Kravtsov
79′ 85′ Aleksandr Rudenko