FK Soczi - Spartak Moskwa 1-0 (0-0). Liga rosyjska - 18. kolejka Premier League

W starciu 18. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 12 grudnia, jedenastka Dinama Sochi wygrała ze Spartakiem 1-0 (0-0). Mecz na Olimpiyskiy Stadionie Fisht obejrzało 10 747 widzów.

18. kolejka Rosja - Premier League
2020-12-12 14:30 | Stadion: Olimpiyskiy Stadion Fisht | Widzów: 10747 | Arbiter: Igor Panin
FK Soczi
Spartak Moskwa
1
0
C. Noboa 57'

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między dziewiątą a 32. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 50. minucie arbiter ukarał kartką Marka Dugandžicia, piłkarza Dinama Sochi. W 57. minucie Marko Dugandžić został zmieniony przez Antona Zabolotnego.

W tej samej minucie jedynego gola meczu strzelił Christian Noboa dla zespołu Dinama Sochi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Anton Zabolotny.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia pokazał kartkę Antonowi Zabolotnemu z Dinama Sochi. Po chwili trener Dinama Sochi postanowił bronić wyniku. W 72. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Joãozinha wszedł Kirill Zaika, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. W 81. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Naila Umyarova ze Spartaka, a w 83. minucie Kirilla Zaikę z drużyny przeciwnej.

W 84. minucie w zespole Dinama Sochi doszło do zmiany. Danil Prutsev wszedł za Artura Jusupowa. A trener Spartaka wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ostona Urunova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Zelimkhan Bakaev. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Ayrton z jedenastki gości.

Aleksandr Maksimienko
9′ Emanuel Mammana
Victor Moses
 57′ Christian Noboa
. Ayrton90′
26′ Sergey Terekhov
Roman Zobnin
84′ Artur Jusupow
Zielimchan Bakajew84′
50′ 57′ Marko Dugandžić
Carl Henrik Jordan Larsson70′
72′ João Natailton Ramos dos Santos
Andriej Jeszczenko
72′ 83′ Kirill Zaika
Dmitri Markitesov
84′ Danil Prutsev
Stepan Oganesyan
57′ 65′ Anton Zabołotnyj
Nail Umiarow61′ 81′

Oston Urunov84′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.