FK Soczi - FK Rotor Wołgograd 2-1 (1-1). Liga rosyjska - 29. kolejka Premier League

7 maja na Olimpiyskiy Stadionie Fisht odbyło się starcie 29. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami Dinama Sochi i FK Rotor. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dinama Sochi 2-1. Na stadionie zasiadło 7 340 widzów.

29. kolejka Rosja - Premier League
2021-05-07 19:00 | Stadion: Olimpiyskiy Stadion Fisht | Widzów: 7340 | Arbiter: Sergey Karasev
A. Shchetkin 30'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się zwycięstwem drużyny Dinama Sochi.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Dinama Sochi otworzyli wynik. W dziewiątej minucie Aleksandr Rudenko dał prowadzenie swojemu zespołowi. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Jedenastka FK Rotor wyrównała wynik meczu. W 30. minucie na listę strzelców wpisał się Aleksiej Szczotkin. W zdobyciu bramki pomógł Nikolay Kipiani.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Ilya Zhigulev z drużyny gości. Była to 41. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę drużyna Dinama Sochi wyszła w zmienionym składzie, za Aleksandra Rudenkę wszedł Nikita Burmistrov. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Sergey Makarov z FK Rotor.

W tej samej minucie trener FK Rotor postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Evgeni Pesegov, a murawę opuścił Aleksiej Szczotkin. W 66. minucie kartkę dostał Miha Mevlja, zawodnik Dinama Sochi. W 71. minucie Timofey Margasov zastąpił Elmira Nabiullina.

Na sześć minut przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Zuriko Davitashvili, piłkarz gości.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Dinama Sochi przyniosły efekt bramkowy. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Artur Jusupow. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Anton Zabolotny.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-1.

Solomon Kvirkvelia
66′ Miha Mevlja
Cedric Kuame Gogoua
71′ Timofey Margasov
Zuriko Davitashvili84′
 9′ 46′ Aleksandr Rudenko
Ilya Zhigulev41′
Anton Zabołotnyj
Flamarion Jovino Filho90′
 90′ Artur Jusupow
Aleksiej Szczotkin  30′ 65′
Denis Adamov
Igor Obukhov
71′ Elmir Nabiullin
Azat Bayryev82′
46′ Nikita Burmistrov