FK Soczi - FK Rostów nad Donem 3-2 (3-0). Liga rosyjska - 11. kolejka Premier League

W pojedynku 11. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 16 października, jedenastka Dinama Sochi zwyciężyła z FK Rostów 3-2 (3-0). Mecz na Olimpiyskiy Stadionie Fisht obejrzało 4 735 widzów.

11. kolejka Rosja - Premier League
2021-10-16 18:00 | Stadion: Olimpiyskiy Stadion Fisht | Widzów: 4735 | Arbiter: Evgeni Kukulyak
A. Sowe 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół Dinama Sochi wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie arbiter przyznał kartkę Igorowi Kalininowi z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinama Sochi w 10. minucie spotkania, gdy Artur Jusupow zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Zander Cassierra.

W 23. minucie sędzia pokazał kartkę Bastos, zawodnikowi FK Rostów.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dinama Sochi w 28. minucie spotkania, gdy Christian Noboa strzelił z rzutu karnego drugiego gola. W 32. minucie kartkę obejrzał Nikita Burmistrov z Dinama Sochi.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 33. minucie celnym strzałem popisał się Zander Cassierra. Przy zdobyciu bramki pomógł Nikita Burmistrov.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Dinama Sochi wyszedł w zmienionym składzie, za Sosłana Dżanajewa wszedł Nikołaj Zabołotny. Na drugą połowę drużyna FK Rostów wyszła w zmienionym składzie, za Nikolaya Komlichenkę, Denisa Terentjeva weszli Ali Sowe, Dennis Hadzikadunic. Także jedenastka Dinama Sochi wyszła w zmienionym składzie, za Nikitę Burmistrova wszedł Iwelin Popow.

Zawodnicy gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 53. minucie na listę strzelców wpisał się Bastos. Asystę przy golu zanotował Igor Kalinin.

W 58. minucie kartkę dostał Armin Gigovic, piłkarz gości. Trener FK Rostów wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Danilę Sukhomlinova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Kento Hashimoto. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić kontaktowego gola. W 76. minucie Igor Kalinin został zastąpiony przez Nikolaya Poyarkova.

W 77. minucie Kirill Zaika został zmieniony przez Timofeya Margasova, co miało wzmocnić jedenastkę Dinama Sochi. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Armina Gigovica na Khorena Bayramyana. W 82. minucie kartką został ukarany Danila Prokhin, zawodnik Dinama Sochi. Chwilę później trener Dinama Sochi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 87. minucie na plac gry wszedł Joãozinho, a murawę opuścił Artur Jusupow.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Dinama Sochi doszło do zmiany. Bekanty Angban wszedł za Christiana Noboa.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Bramkę na 3-2 dwie minuty później zdobył Ali Sowe.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-2.

FK Soczi
46′ Sosłan Dżanajew
Sergey Pesjakov
82′ Danila Prokhin
Denis Terentjev46′
Igor Yurganov
Bartolomeu Jacinto Quissanga  53′ 23′
Rodrigo de Souza Prado
Maksim Osipenko
 28′ (k.) 90′ Christian Noboa
Igor Kalinin6′ 76′
77′ Kirill Zaika
Kento Hashimoto60′
Sergey Terekhov
Armin Gigovic58′ 81′
Ibragim Tsallagov
Danil Glebov
32′ 46′ Nikita Burmistrov
Dmitri Poloz
 33′ Zander Mateo Cassierra Cabezas
Nikolay Komlichenko46′
 10′ 87′ Artur Jusupow
Pontus Almqvist
Denis Adamov
Egor Baburin
46′ Nikołaj Zabołotny
Dennis Hadzikadunic46′
Mateo Barać
Andrey Langovich
Emanuel Mammana
Viktor Melekhin
77′ Timofey Margasov
Nikolay Poyarkov76′
Pavel Shakuro
Khoren Bayramyan81′
90′ Bekanty Victorien Angban
Kirill Folmer
Daniil Pavlov
Artem Isik
46′ Iwelin Popow
Kirill Shchetinin
Maksim Barsov
Danila Sukhomlinov60′
Maksim Kolmakov
Roman Tugariew
87′ João Natailton Ramos dos Santos
Ali Sowe46′  90′

Sędzia w pierwszej połowie przyznał dwie żółte kartki piłkarzom FK Rostów, natomiast w drugiej jedną. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Oba zespoły wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.