FK Rotor Wołgograd - Lokomotiw Moskwa 0-2 (0-1). Liga rosyjska - 24. kolejka Premier League

W starciu 24. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 3 kwietnia, zespół FK Rotor przegrał z Lokomotiwem 0-2 (0-1). Mecz na Volgograd Arena w Wołgogradzie obejrzało 14 115 widzów.

24. kolejka Rosja - Premier League
2021-04-03 13:00 | Stadion: Volgograd Arena | Widzów: 14115 | Arbiter: Igor Panin
FK Rotor Wołgograd
Lokomotiw Moskwa
0
2
G. Krychowiak 21'
R. Zhemaletdinov 79'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań drużyna Lokomotiwu wygrała 12 razy i zanotowała 11 porażek oraz dwa remisy.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 15. minucie kartkę dostał Grzegorz Krychowiak, piłkarz gości.

Trzeba było trochę poczekać, aby Grzegorz Krychowiak wywołał eksplozję radości wśród kibiców Lokomotiwu, zdobywając bramkę w 21. minucie pojedynku. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Rifat Żemaletdinow.

Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy sędzia pokazał kartkę Cedricowi Gogoui z FK Rotor. W tej samej minucie w jedenastce FK Rotor doszło do zmiany. Evgeni Pesegov wszedł za Olega Kozhemyakina. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Lokomotiwu.

Trener FK Rotor wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kamila Mullina. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Flamarion. Między 49. a 67. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 68. minucie Dmitrij Barinow został zmieniony przez Daniila Kulikova. W 69. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Macieja Rybusa z Lokomotiwu, a w 71. minucie Sergeya Makarova z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Lokomotiwu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 74. minucie na plac gry wszedł Vitali Lisakovich, a murawę opuścił Éder.

W tej samej minucie w drużynie FK Rotor doszło do zmiany. Giorgi Arabidze wszedł za Nikolaya Kipianiego.

Jedenastka FK Rotor ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 79. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Rifat Żemaletdinow. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola pomagał Vitali Lisakovich.

W 82. minucie boisko opuścili piłkarze Lokomotiwu: Dmitri Zhivoglyadov, Stanislav Magkeev, a na ich miejsce weszli Dmitri Rybchinskiy, François Kamano. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

. Guilherme
35′ Oleg Kozhemyakin
Dmitri Rybchinskiy61′ 82′
Solomon Kvirkvelia
Vedran Czorluka
35′ Cedric Kuame Gogoua
Murilo Cerqueira Paim
Danil Stepanov
Maciej Rybus69′
71′ Sergey Makarov
Dmitrij Barinow49′ 68′
46′ Flamarion Jovino Filho
Grzegorz Krychowiak  21′ 15′
74′ Nikolay Kipiani
Vitali Lystsov
35′ 67′ Evgeni Pesegov
Ilya Petukhov
Dmitri Vershkov
Aleksandr Siljanov
74′ Giorgi Arabidze
Dmitri Zhivoglyadov82′
46′ Kamil Mullin
Daniil Kulikov68′

Stanislav Magkeev82′

Anton Miranczuk

Nikolay Titkov

Vitali Lisakovich74′

Drużyna Lokomotiwu była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym pojedynku.

Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gości, a w drugiej cztery. Piłkarze FK Rotor otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.

Zespół FK Rotor wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.