FK Rotor Wołgograd - Dynamo Moskwa 0-3 (0-0). Liga rosyjska - 26. kolejka Premier League

17 kwietnia na Volgograd Arena w Wołgogradzie odbył się mecz 26. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami FK Rotor i Dynama Moskwa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Dynama Moskwa 3-0. Pojedynek obejrzało 9 101 widzów.

26. kolejka Rosja - Premier League
2021-04-17 15:30 | Stadion: Volgograd Arena | Widzów: 9101 | Arbiter: Pavel Kukuyan
C. N'Jie 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 25 razy. Jedenastka Dynama Moskwa wygrała aż 12 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko pięć.

Od pierwszych minut jedenastka Dynama Moskwa zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony zespołu FK Rotor była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Między 25. a 42. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FK Rotor i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 54. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Arsena Zakharyana z Dynama Moskwa, a w 56. minucie Solomona Kverkvelię z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynama Moskwa w 57. minucie spotkania, gdy Daniil Fomin zdobył z karnego pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 58. minucie arbiter pokazał kartkę Siergiejowi Parszywlukowi, piłkarzowi Dynama Moskwa. W 65. minucie Siergiej Parszywluk został zmieniony przez Dmitriego Skopintseva. Trener Dynama Moskwa wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nikolę Morę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Roman Evgenjev. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugą bramkę.

Po chwili trener FK Rotor postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię napadu i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Flamariona. Na boisko wszedł Giorgi Arabidze, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w zespole FK Rotor doszło do zmiany. Sergey Serchenkov wszedł za Sergeya Makarova.

Drużyna FK Rotor ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 76. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Ivan Ordets. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Arsen Zakharyan.

Na osiem minut przed zakończeniem spotkania sędzia przyznał kartkę Clintonowi N'Jie z zespołu gości.

W ostatnich minutach spotkania na boisku emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik na 0-3 podwyższył Clinton N'Jie. Asystę przy bramce zanotował Nikola Moro.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Anton Szunin
75′ Sergey Makarov
Siergiej Parszywluk58′ 65′
56′ Solomon Kverkvelia
Roman Evgenjev42′ 65′
Cedric Kuame Gogoua
Ivan Ordets  76′
25′ Danil Stepanov
Guillermo Varela
82′ Oleg Aleynik
Arsen Zakharyan54′ 84′
41′ Nikolay Kipiani
Daniil Fomin  57′ (k.)
Zuriko Davitashvili
Roman Neustaedter
Ilya Zhigulev
Vyacheslav Grulev
72′ Flamarion Jovino Filho
Charles Kaboré84′
82′ Evgeni Pesegov
Danil Lipovoy
75′ Sergey Serchenkov
Nikola Moro65′
72′ Giorgi Arabidze
Nikolay Komlichenko84′
Aleksiej Szczotkin
Clinton Mua N'Jie80′  90′ 82′

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników Dynama Moskwa. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze gospodarzy dostali dwie żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka FK Rotor w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.