FK Rostów nad Donem - Spartak Moskwa 2-3 (2-2). Liga rosyjska - 24. kolejka Premier League

4 kwietnia na Rostov Arena w Rostowie nad Donem odbył się mecz 24. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami FK Rostów i Spartaka. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Spartaka 3-2. Starcie obejrzało 32 888 widzów.

24. kolejka Rosja - Premier League
2021-04-04 18:00 | Stadion: Rostov Arena | Widzów: 32888 | Arbiter: Pavel Kukuyan
A. Sobolew 44',58'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 53 pojedynki drużyna Spartaka wygrała 30 razy i zanotowała 13 porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Quincemu Promesowi z drużyny gości. Była to 15. minuta pojedynku.

Tymczasem piłkarze Spartaka nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 23. minucie bramkę zdobył Victor Moses. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nail Umyarov.

W 27. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Spartaka Pavel Maslov.

Prawie natychmiast Georgi Makhatadze wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Rostów , zdobywając kolejną bramkę w 32. minucie meczu. Przy zdobyciu bramki asystował Dmitri Poloz.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Aleksandr Sobolev. To już jedenaste trafienie tego zawodnika w sezonie.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 2-2.

W 52. minucie kartką został ukarany Ali Sowe, piłkarz FK Rostów.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Spartaka przyniosły efekt bramkowy. W 58. minucie Aleksandr Sobolev ponownie strzelił gola zmieniając wynik na 2-3. Asystę przy golu zanotował Quincy Promes.

W 62. minucie sędzia przyznał kartkę Romanowi Zobninowi z Spartaka. W 68. minucie Kento Hashimoto został zmieniony przez Armina Gigovica. Po chwili trener FK Rostów postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Khoren Bayramyan, a murawę opuścił Pontus Almqvist.

W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Denis Terentjev, Paweł Mamajew, a na ich miejsce weszli Aleksiej Kozłow, Georgi Makhatadze. Na murawie, jak to często zdarzało się Spartakowi w tym sezonie, pojawił się Ilya Gaponov, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 80. minucie Samuela Gigota. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W doliczonym czasie gry arbiter pokazał kartkę Jorritowi Hendriksowi z zespołu gości.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-3.

Aleksandr Maksimienko
77′ Aleksiej Kozłow
Victor Moses  23′ 90′
 32′ 77′ Georgi Makhatadze
Nail Umiarow
68′ Kento Hashimoto
. Ayrton
Danil Glebov
Roman Zobnin62′
Dmitri Poloz
Quincy Anton Promes15′ 87′
52′ Ali Sowe
Carl Henrik Jordan Larsson90′
77′ Pontus Almqvist
Andriej Jeszczenko90′
77′ Denis Terentjev
Zielimchan Bakajew90′
77′ Khoren Bayramyan
Jorrit Hendrix87′ 90′
68′ Armin Gigovic
Dmitri Markitesov
77′ Paweł Mamajew

Aleksandr Saplinov

Roman Tugariew

Vladimir Obukhov

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Spartaka pokazał trzy.

Obie drużyny dokonały po cztery zmiany w drugiej połowie.