FK Rostów nad Donem - FK Soczi 0-0. Liga rosyjska - 21. kolejka Premier League

6 marca na Rostov Arena w Rostowie nad Donem odbył się pojedynek 21. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami FK Rostów i Dinama Sochi. Mecz zakończył się remisem 0-0. Starcie obejrzało 12 580 widzów.

21. kolejka Rosja - Premier League
2021-03-06 17:00 | Stadion: Rostov Arena | Widzów: 12580 | Arbiter: Vasili Kazartsev
FK Rostów nad Donem
FK Soczi
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Dinama Sochi wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Między 28. a 40. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom FK Rostów i jedną drużynie przeciwnej.

W 63. minucie żółtą kartkę dostał Sergey Terekhov z drużyny gości. W 67. minucie Dmitri Poloz został zastąpiony przez Romana Tugariewa.

Trener FK Rostów postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Georgiego Makhatadzego i na pole gry wprowadził napastnika Vladimira Obukhova. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 71. minucie żółtą kartkę dostał Christian Noboa, piłkarz gości. Niedługo później trener Dinama Sochi postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 82. minucie na plac gry wszedł Aleksandr Rudenko, a murawę opuścił Joãozinho.

Na sześć minut przed zakończeniem spotkania sędzia ukarał żółtą kartką Ivana Novoseltseva, zawodnika Dinama Sochi. W doliczonej czwartej minucie pojedynku za czerwoną kartkę zszedł z boiska Nikita Burmistrov osłabiając tym samym zespół Dinama Sochi. Dwie minuty później żółtą kartkę obejrzał Ibragim Tsallagov z Dinama Sochi.

Ivan Novoseltsev84′
37′ Dennis Hadzikadunic
Ivan Miladinović
Haitam Aleesami
Miha Mevlja
Nikolay Poyarkov
Elmir Nabiullin
67′ Georgi Makhatadze
Christian Noboa71′
28′ Armin Gigovic
Artur Jusupow85′
Danil Glebov
Sergey Terekhov63′
67′ Dmitri Poloz
Egor Prutsev
67′ Roman Tugariew
Maksim Barsov
67′ Vladimir Obukhov
Marko Dugandžić82′
Maksim Turishchev
Aleksandr Rudenko82′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gości otrzymali w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast zespół Dinama Sochi w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.