FK Rostów nad Donem - FK Arsenal Tula 4-0 (2-0). Liga rosyjska - 12. kolejka Premier League

23 października na Rostov Arena w Rostowie nad Donem odbył się pojedynek 12. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami FK Rostów i FK Angusht. Starcie zakończyło się zwycięstwem FK Rostów 4-0. Na stadionie zasiadło 4 224 widzów.

12. kolejka Rosja - Premier League
2021-10-23 15:30 | Stadion: Rostov Arena | Widzów: 4224 | Arbiter: Kirill Levnikov
D. Terentjev 64'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka FK Rostów wygrała aż sześć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko dwa.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Kentowi Hashimotowi z jedenastki gospodarzy. Była to 26. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Rostów w 27. minucie spotkania, gdy Kento Hashimoto zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Denis Terentjev.

Prawie natychmiast Ali Sowe wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Rostów, strzelając kolejnego gola w 29. minucie starcia. Przy strzeleniu gola pomógł Kento Hashimoto.

Niedługo później trener FK Rostów postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 44. minucie na plac gry wszedł Danila Sukhomlinov, a murawę opuścił Kento Hashimoto. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka FK Rostów wyszła w zmienionym składzie, za Igora Kalinina wszedł Nikolay Poyarkov. W 55. minucie Daniil Khlusevich został zastąpiony przez Evansa Kangwę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FK Rostów w 62. minucie spotkania, gdy Dmitri Poloz zdobył z karnego trzecią bramkę.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FK Rostów w 64. minucie spotkania, gdy Denis Terentjev strzelił czwartego gola. Asystę przy bramce zaliczył Ali Sowe.

Niedługo później trener FK Angusht postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 66. minucie zastąpił zmęczonego Danila Stepanova. Na boisko wszedł Axel Björnström, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. Między 66. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze FK Rostów: Ali Sowe, Dmitri Poloz, Khoren Bayramyan, na ich miejsce weszli: Nikolay Komlichenko, Pontus Almqvist, Kirill Shchetinin. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Evgeniego Lutsenki, Sergeya Tkacheva zajęli: Alexandru Tudorie, Ayaz Guliev. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom FK Rostów: Danili Sukhomlinov w 72. i Bastos w 87. minucie.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 4-0.

Mikhail Levashov
 64′ Denis Terentjev
Igor Smolnikow
87′ Bartolomeu Jacinto Quissanga
Uroš Radaković
Maksim Osipenko
Ivan Novoseltsev
46′ Igor Kalinin
Danil Stepanov66′
Armin Gigovic
Daniil Khlusevich55′
 27′ 26′ 44′ Kento Hashimoto
Sergey Tkachev72′
Danil Glebov
Zuriko Davitashvili
 62′ (k.) 82′ Dmitri Poloz
Kings Kangwa
 29′ 69′ Ali Sowe
Goran Čaušić
82′ Khoren Bayramyan
Artem Sukhanov
46′ Nikolay Poyarkov
Ayaz Guliev72′
82′ Pontus Almqvist
Ruslan Kambolov
Kirill Folmer
Evans Kangwa55′
82′ Kirill Shchetinin
Georgi Kostadinov
44′ 72′ Danila Sukhomlinov
Guram Adzhoev
Roman Tugariew
Kirill Panchenko
69′ Nikolay Komlichenko
Alexandru Tudorie66′

Sędzia nie ukarał zawodników gości żadną kartką, natomiast piłkarzom FK Rostów pokazał trzy żółte.

Drużyna FK Rostów dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech graczy.