FK Rostów nad Donem - Dynamo Moskwa 4-1 (1-0). Liga rosyjska - 16. kolejka Premier League

28 listopada na Rostov Arena w Rostowie nad Donem odbył się pojedynek 16. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami FK Rostów i Dynama Moskwa. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FK Rostów 4-1. Na stadionie zasiadło 12 128 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Szymańskiego występującego w Dynamie Moskwa.

16. kolejka Rosja - Premier League
2020-11-28 17:00 | Stadion: Rostov Arena | Widzów: 12128 | Arbiter: Sergey Lapochkin
N. Moro 90'

Było to starcie drużyn ze szczytu tabeli. Zapowiadało się ciekawe spotkanie, gdyż grały ze sobą piąty i czwarty zespół Premier League.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 50 razy. Jedenastka Dynama Moskwa wygrała aż 23 razy, zremisowała 16, a przegrała tylko 11.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 28. minucie za Dmitriego Skopintseva wszedł Zaurbek Pliev.

Tymczasem to piłkarze FK Rostów otworzyli wynik. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Dmitri Poloz. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FK Rostów.

Na drugą połowę jedenastka Dynama Moskwa wyszła w zmienionym składzie, za Charles'a Kaborégo wszedł Vyacheslav Grulev. W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Dennisa Hadzikadunica z FK Rostów, a w 58. minucie Sebastiana Szymańskiego z drużyny przeciwnej.

Po chwili trener Dynama Moskwa postanowił wzmocnić linię napadu i w 64. minucie zastąpił zmęczonego Nikolaya Komlichenkę. Na boisko wszedł Konstantin Tyukavin, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 69. minucie kartkę otrzymał Zaurbek Pliev z Dynama Moskwa.

W 71. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Dmitri Poloz z FK Rostów.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy Dmitri Poloz hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 3-0.

W 82. minucie w drużynie FK Rostów doszło do zmiany. Pontus Almqvist wszedł za Romana Tugariewa. W tej samej minucie trener FK Rostów postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za pomocnika Romana Eremenkę wszedł Aleksandr Pavlovets, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. W 84. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Arsen Zakharyan, Anton Terekhov, a na ich miejsce weszli Daniil Fomin, Daniil Lesovoy.

Niedługo później Khoren Bayramyan wywołał eksplozję radości wśród kibiców FK Rostów, strzelając kolejnego gola w 85. minucie meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Denis Terentjev.

W samej końcówce starcia w drużynie FK Rostów doszło do zmiany. Artur Sokhiev wszedł za Dmitriego Poloza. W pierwszej minucie doliczonego czasu pojedynku bramkę pocieszenia zdobył z rzutu karnego Nikola Moro. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 4-1.

Roman Evgenjev
57′ Dennis Hadzikadunic
Ivan Ordets
Nikolay Poyarkov
Dmitri Skopintsev28′
Armin Gigovic
Nikola Moro  90′ (k.)
82′ Roman Tugariew
Sebastian Szymański58′
 85′ Khoren Bayramyan
Daniil Lesovoy84′
82′ Roman Eremenko
Charles Kaboré46′
Danil Glebov
Daniil Fomin84′
 35′ (k.), 71′ (k.), 74′ 89′ Dmitri Poloz
Zaurbek Pliev28′ 69′
82′ Aleksandr Pavlovets
Konstantin Rausch
Andrey Langovich
Sergey Slepov
Danila Sukhomlinov
Vyacheslav Grulev46′
82′ Pontus Almqvist
Vladislav Karapuzov
89′ Artur Sokhiev