FK Rostów nad Donem - Dynamo Moskwa 0-2 (0-2). Liga rosyjska - 1. kolejka Premier League

23 lipca na Rostov Arena w Rostowie nad Donem odbył się pojedynek 1. kolejki rosyjskiej Premier League pomiędzy drużynami FK Rostów i Dynama Moskwa. Mecz zakończył się zwycięstwem Dynama Moskwa 2-0. Przy jednej z bramek asystę zaliczył Sebastian Szymański.

K. Tyukavin 33'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 51 starć drużyna Dynama Moskwa wygrała 23 razy i zanotowała 12 porażek oraz 16 remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W piątej minucie po rozpoczęciu kartkę obejrzał Siergiej Parszywluk z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Dynama Moskwa w 20. minucie spotkania, gdy Arsen Zakharyan zdobył pierwszą bramkę. Bramka padła po podaniu Sebastiana Szymańskiego.

W 30. minucie sędzia pokazał kartkę Danili Sukhomlinovowi, zawodnikowi FK Rostów.

Niedługo później Konstantin Tyukavin wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dynama Moskwa, strzelając kolejnego gola w 33. minucie starcia. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Dennis Hadzikadunic, piłkarz gospodarzy.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 48. minucie kartkę otrzymał Daniil Fomin z Dynama Moskwa. W 58. minucie Khoren Bayramyan został zmieniony przez Pontusa Almqvista.

Niedługo później trener Dynama Moskwa postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Nikolę Morę wszedł Aleksandr Kutitskiy, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Od 80 minuty boisko opuścili piłkarze Dynama Moskwa: Daniil Lesovoy, Konstantin Tyukavin, Arsen Zakharyan, na ich miejsce weszli: Sylvester Emeka, Clinton N'Jie, Dmitri Skopintsev. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Denisa Terentjeva, Danila Glebova zajęli: Andrey Langovich, Armin Gigovic. W doliczonej piątej minucie spotkania arbiter przyznał kartkę Ivanowi Ordetsowi z drużyny gości.

Anton Szunin
80′ Denis Terentjev
Siergiej Parszywluk5′
Maksim Osipenko
Fabián Cornelio Balbuena González
40′ Dennis Hadzikadunic
Ivan Ordets90′
Igor Kalinin
Diego Sebastián Laxalt Suárez
30′ 59′ Danila Sukhomlinov
Sebastian Szymański
Kento Hashimoto
Daniil Fomin48′
82′ Danil Glebov
Nikola Moro75′
58′ Dmitri Poloz
Arsen Zakharyan  20′ 90′
Nikolay Komlichenko
Konstantin Tyukavin  33′ 84′
58′ Khoren Bayramyan
Daniil Lesovoy83′
Egor Baburin
Igor Leshchuk
Aleksandr Djachkov
Roman Evgenjev
80′ Andrey Langovich
Aleksandr Kutitskiy75′
Viktor Melekhin
Zaurbek Pliev
58′ Pontus Almqvist
Saba Sazonov
58′ Kirill Folmer
Dmitri Skopintsev90′
82′ Armin Gigovic
Guillermo Varela
59′ Paweł Mamajew
Vladislav Galkin
Roman Tugariew
Sylvester Emeka Igboun83′
David Tosevski
Yaroslav Gladyshev

Clinton Mua N'Jie84′

Jedenastka Dynama Moskwa zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów zawodników. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom FK Rostów, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.

Drużyna FK Rostów w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił czterech zawodników.