FK Olimpiyets - Krylja Sowietow 0-0. Liga rosyjska - 16. kolejka Premier League

W pojedynku 16. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 28 listopada, drużyna FK Olimpiyets zremisowała z Krylja Sowietow 0-0. Mecz na Stadionie Nizhnym Novgorod w Niżnym Nowogrodzie obejrzało 1 775 widzów.

16. kolejka Rosja - Premier League
2021-11-28 12:00 | Stadion: Stadion Nizhny Novgorod | Widzów: 1775 | Arbiter: Vitali Meshkov
FK Nizhny Novgorod
Krylja Sowietow Samara
0
0

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zespołu Krylja Sowietow.

Od pierwszych minut zespół Krylja Sowietow zawzięcie atakował bramkę przeciwników. Linia obrony jedenastki FK Olimpiyets była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 31. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Timura Suleymanova z FK Olimpiyets, a w 41. minucie Yuriego Gorshkova z drużyny przeciwnej.

Trener FK Olimpiyets wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Igora Gorbunova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Kirill Kosarev. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem kartką został ukarany Anton Zinkovskiy, piłkarz gości.

W 63. minucie za Timura Suleymanova wszedł Richlord Ennin. W 64. minucie kartkę otrzymał Albert Sharipov z jedenastki gospodarzy. Po chwili trener Krylja Sowietow postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Maksim Glushenkov, a murawę opuścił Vladislav Sarveli.

Między 70. a 88. minutą, boisko opuścili piłkarze Krylja Sowietow: Yuri Gorshkov, Anton Zinkovskiy, Maksim Vityugov, Roman Ezhov, na ich miejsce weszli: Denis Yakuba, Sergey Pinyaev, Dmitri Tsypchenko, Danil Lipovoy. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Alberta Sharipova, Ilyai Berkovskiy zajęli: Aleksandr Sapeta, Bekim Balaj.

Roman Ezhov88′
64′ 76′ Albert Sharipov
Maksim Vityugov88′
31′ 63′ Timur Suleymanov
Yuri Gorshkov41′ 70′
77′ Ilya Berkovskiy
Anton Zinkovskiy61′ 77′
Nikolay Kalinskiy
Vladislav Sarveli70′
56′ Kirill Kosarev
Dmitri Prishchepa
56′ Igor Gorbunov
Danil Lipovoy88′
76′ Aleksandr Sapeta
Sergey Pinyaev77′
77′ Bekim Balaj
Danila Smirnov
63′ Richlord Ennin
Denis Yakuba70′

Maksim Glushenkov70′

Dmitri Tsypchenko88′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Krylja Sowietow dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dostali tyle samo.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast jedenastka Krylja Sowietow w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.