FK Nizhny Novgorod - FK Krasnodar 1-4 (0-1). Liga rosyjska - 12. kolejka Premier League

W starciu 12. kolejki rosyjskiej Premier League, które rozegrane zostało 23 października, zespół FK Olimpiyets przegrał z Krasnodarem 1-4 (0-1). Mecz na Stadionie Nizhnym Novgorod w Niżnym Nowogrodzie obejrzało 2 857 widzów.

12. kolejka Rosja - Premier League
2021-10-23 13:00 | Stadion: Stadion Nizhny Novgorod | Widzów: 2857 | Arbiter: Aleksey Matyunin
V. Iljin 76'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Krasnodaru otworzyli wynik. W piątej minucie bramkę zdobył Grzegorz Krychowiak. Asystę zaliczył Tonny Trindade.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jhon Córdoba z Krasnodaru. Była to 20. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Krasnodaru.

Na drugą połowę jedenastka FK Olimpiyets wyszła w zmienionym składzie, za Ibrokhimhalila Yuldosheva wszedł Kirill Gotsuk.

Drużyna FK Olimpiyets ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. W 56. minucie wynik na 0-2 podwyższył Eduard Spertsyan. Asystę przy golu zaliczył Grzegorz Krychowiak.

Kibice FK Olimpiyets nie mogli już doczekać się wprowadzenia Igora Gorbunova. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Paweł Mogilewiec. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić pierwszego gola. W 64. minucie arbiter ukarał kartką Daniila Penchikova, piłkarza gospodarzy. W 66. minucie Daniil Penchikov został zastąpiony przez Kirilla Kosareva.

W 70. minucie karnego dla Krasnodar nie wykorzystał Jhon Córdoba strzelając obok bramki. Chwilę później trener Krasnodaru postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Vladimir Iljin, a murawę opuścił Jhon Córdoba. Vladimir Iljin spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Aleksandr Chernikov. Przy strzeleniu gola pomagał Remy Cabella.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Krasnodaru w 76. minucie spotkania, gdy Vladimir Iljin zdobył czwartą bramkę. Bramka padła po podaniu Eduarda Spertsyana.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Krasnodaru doszło do zmiany. Nikita Krivtsov wszedł za Eduarda Spertsyana. Między 80. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Piłkarze gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 83. minucie bramkę pocieszenia zdobył Kirill Gotsuk. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Nikolay Kalinskiy.

W 84. minucie w drużynie Krasnodaru doszło do zmiany. Dmitri Stotskiy wszedł za Remego Cabellę. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Aleksandra Chernikova z Krasnodaru, a w 90. minucie Kirilla Gotsuka z drużyny przeciwnej. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-4.

Matwiej Safonow83′
64′ 66′ Daniil Penchikov
Cristian Leonel Ramírez Zambrano
Ákos Kecskés
Kaio Fernando da Silva Pantaleão
Denis Tkachuk
Egor Sorokin
46′ Ibrokhimhalil Yuldoshev
Tonny Emilio Trindade de Vilhena
Ivan Miladinović
Aleksandr Chernikov  73′ 89′
Ilya Berkovskiy
Remy Cabella84′
63′ Paweł Mogilewiec
Viktor Johan Anton Claesson
Nikolay Kalinskiy
Grzegorz Krychowiak  5′
Richlord Ennin
Eduard Spertsyan  56′ 77′
83′ Timur Suleymanov
Jhon Andrés Córdoba Copete 70′ (k.) 20′ 73′
Andrey Sinitsyn
Evgeni Gorodov
46′  83′ 90′ Kirill Gotsuk
Sergiej Pietrow
Nikita Kakkoev
Urosz Spajić
Lucas Gabriel Masoero Masi
Nikita Krivtsov77′
63′ Igor Gorbunov
Dmitri Stotskiy84′
Albert Sharipov
Vladimir Iljin73′  76′
Artem Galadzhan

66′ 80′ Kirill Kosarev

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.