FK Nizhny Novgorod - CSKA Moskwa 0-2 (0-1). Liga rosyjska - 9. kolejka Premier League

W meczu 9. kolejki rosyjskiej Premier League, który rozegrany został 27 września, jedenastka FK Olimpiyets przegrała z CSKA 0-2 (0-1). Mecz na Stadionie Nizhnym Novgorod w Niżnym Nowogrodzie obejrzało 2 996 widzów.

9. kolejka Rosja - Premier League
2021-09-27 18:00 | Stadion: Stadion Nizhny Novgorod | Widzów: 2996 | Arbiter: Kirill Levnikov
FK Nizhny Novgorod
CSKA Moskwa
0
2
B. Zainutdinov 31'
I. Akhmetov 63'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 29. minucie kartką został ukarany Denis Tkachuk, piłkarz FK Olimpiyets.

Wysiłki podejmowane przez zespół CSKA w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Baktiyor Zainutdinov. Przy zdobyciu bramki asystował Chidera Ejuke.

W 37. minucie kartkę otrzymał Bekim Balaj z FK Olimpiyets. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki CSKA.

Kibice FK Olimpiyets nie mogli już doczekać się wprowadzenia Timura Suleymanova. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Bekim Balaj.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników CSKA w 63. minucie spotkania, gdy Ilzat Akhmetov zdobył z rzutu karnego drugą bramkę. Trener CSKA postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Konstantin Kuchaev, a murawę opuścił Vladislav Yakovlev.

W 69. minucie Richlord Ennin został zastąpiony przez Ilyaję Berkovskiego. W tej samej minucie Petrus Boumal został zmieniony przez Alberta Sharipova, a za Igora Gorbunova wszedł na boisko Kirill Kosarev, co miało wzmocnić jedenastkę FK Olimpiyets. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ilzata Akhmetova na Alana Dżagojewa oraz Chiderę Ejuke na Kiriła Nababkina. Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Kirillowi Gotsukowi z zespołu gospodarzy. Była to 85. minuta pojedynku.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 0-2.

Igor Diwiejew
85′ Kirill Gotsuk
Jaka Bijol
29′ Denis Tkachuk
Ivan Oblyakov
Lucas Gabriel Masoero Masi
Maksim Muchin
79′ Igor Gorbunov
Vladislav Yakovlev64′
Nikolay Kalinskiy
Chidera Ejuke83′
69′ Petrus Boumal Mayega
Baktiyor Zainutdinov  31′
69′ Richlord Ennin
Ilzat Akhmetov  63′ (k.) 79′
37′ 46′ Bekim Balaj
Kristijan Bistrović
69′ Ilya Berkovskiy
Emil Bohinen
Paweł Mogilewiec
Alan Dżagojew79′
Aleksandr Sapeta
Konstantin Kuchaev64′
69′ Albert Sharipov
Eduard Bagrintsev
Artem Galadzhan

79′ Kirill Kosarev

46′ Timur Suleymanov

Arbiter nie ukarał piłkarzy CSKA żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Drużyna FK Olimpiyets w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.